کد خبر: 3961788
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
احیای مسجد جامع «یاعلی» با حضور نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، شهردار تبریز و جمعی از مدیران استانی و شهری کلنگ‌زنی شد.

کلنگ‌ احیای مسجد جامع سید «یاعلی» بر زمین زده شد

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، احیای مسجد جامع یاعلی تبریز با حضور حجت‌الاسلام آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، شهردار تبریز و جمعی از مدیران استانی و شهری امروز، 10 فروردین‌ماه کلنگ زنی شد.

حجت‌الاسلام والسملیمن سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، در این آیین با اشاره بر اهمیت حفظ جایگاه مسجد، بر ضرورت تعامل بین دستگاهی و کمک به تسریع در تکمیل این مسجد تأکید کرد.

وی افزود: همه دستگاه‌های دخیل در این موضوع، از جمله شهرداری تبریز باید دست در دست هم داده و هرچه سریع‌تر این مسجد تکمیل شود و در اختیار اهالی بازار قرار گیرد.

مسجد جامع یاعلی تبریز در مساحتی بالغ بر چهار هزار مترمربع در ضلع شمالی مسجد جامع تبریز واقع شده است که با گذشت زمان و عدم رسیدگی، آثاری از آن باقی نمانده است.

بر اساس مستندات تاریخی «مسجد یاعلی» در مجاورت مسجد جامع تبریز، از مساجد تاریخی و همچنین از مدارس باسابقه‌ دینی تبریز است که عالمان بزرگواری را در دامان خود پرورده‌ است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: