کد خبر: 3969206
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن درصدد این است که ویروس بی اعتنایی را به جان مردم ما بیندازد.

دشمن درصدد شیوع ویروس بی اعتنایی در جامعه است

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، دوشنبه شب، در مراسم بیست و یکم شب قدر در مصلای اعظم تبریز گفت: دشمن درصدد این است که ویروس بی اعتنایی را به جان مردم ما بیندازد.

وی با بیان اینکه این ویروس بی‌اعتنایی چهره‌های مختلفی دارد، اظهار کرد: گاهی در قالب اینکه در انتخابات شرکت نمی‌کنیم و گاهی با ناامید کردن مردم و تکرار این جمله که  «چه فرقی می کند در انتخابات شرکت کنیم یا نه»به جان جامعه رخنه می کند.

خاتمی، در تشبیه شرایط سیاسی حاکم به جامعه با برخی از ویژگی‌های ویروس منحوس کرونا گفت: چهارده ماه است که دنیا گرفتار این ویروس منحوس است و شمار زیادی را درگیر و یا جان شان را گرفته است با وجودی که نحوه برخورد با این ویروس را می‌شناسیم اما ایا ما با ویروس گناه که جان را تهدید می کند، آشنا هستیم.

امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه ویروس گناه، عبور از خطوط قرمز خداست و خطرش از ویروس جسم بیشتر است، خاطرنشان کرد: شب قدر فرصتی برای دوری از این ویروس است.

وی یادآور شد: ویروس جسم حداقل عمر ۱۰۰ ساله را تباه می‌کند اما ویروس گناه ابدیت را تباه می کند.

خاتمی ادامه تاکید کرد: اگر ویروس کرونا شیوع پیدا کند، دنیا را تباه می‌کند حال آنکه اگر ویروس گناه گسترش پیدا کند این دنیا و آخرت تباه می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: دومین شباهت ویروس کرونا با ویروس جان، این است که اگر ویروس کرونا عادی شود و بگوییم دیگر از ما گذشته و ما نمی‌گیریم سبب گسترش این ویروس و آسیب به جامعه می‌شود، به تبع آن تحقیر گناه و عادی کردن آن نیز آفت جامعه است و نباید گناه عادی سازی شود.

وی با بیان اینکه شباهت دیگر هر دو ویروس این است که در هر دو ویروس به رعایت بهداشت تاکید می‌شود گفت: بهداشت جسم در کرونا و بهداشت جان در ویروس گناه است یعنی کشیک و مراقب نفس خود باشیم تا تباه نشویم.

خاتمی در ادامه با اشاره به شکست خفت بار هواپیمای‌های آمریکایی در طبس، یادآور شد: کارتر برای آزادسازی جاسوسان خود 6 ماه برنامه چیده بود. اما پس از فرود این هواپیماها همگی با طوفان شن روبه‌رو شده و گویی شن‌های بیابانی مامور برخورد با آنها شده بودند تا این توطئه برملا شود. این جلوه امید است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: سیاست روشن جمهوری اسلامی در قبال آمریکا این است که باید تمام تحریم‌ها را لغو کند و ما راستی‌ آزمایی کنیم و سپس تصمیم بگیریم.

وی با اشاره به اینکه مشکل کشور معیشت هست، افزود: این مشکل با مقاومت حل می‌شود نه مذاکره با آمریکا. مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود! رئیس جمهور دیوانه آمریکا تمام مذاکره ها را زیرپا گذاشت.

خاتمی در پایان با اشاره به اینکه تبریز را در تراز می‌بینم، خاطرنشان کرد: آذربایجان مظهر غیرت است و مردم آذربایجان همیشه وفاداری خود را به انقلاب و رهبری نشان داده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: