کد خبر: 3970085
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی با تشریح روش‌های پرداخت زکات فطره در بستر الکترونیکی، گفت: با توجه به شیوع کرونا، روش‌های جایگزین و نوین در بستر الکترونیک برای پرداخت زکات فطره و کفارات فراهم شده است.

بستر پرداخت الکترونیکی زکات فطره در آذربایجان‌شرقی فراهم شدبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان، یونس فاتح، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی، 18 اردیبهشت‌ماه، در جمع خبرنگاران، با تشریح روش‌های پرداخت زکات فطره در بستر الکترونیکی، گفت: با توجه به شیوع کرونا، روش‌های جایگزین و نوین در بستر الکترونیک برای پرداخت زکات فطره و کفارات فراهم شده است.

وی اظهار کرد: علاوه بر روش‌های الکترونیکی، در روز عید فطر نیز صندوق‌های کمیته امداد امام(ره) در سطح شهرهای استان آماده جمع آوری زکات فطره و کفارات مؤمنین خواهد بود.

فاتح بیان کرد: سال گذشته بالغ بر ۱۱۸ میلیارد ریال زکات فطره و کفاره در سطح استان جمع آوری شده بود که نسبت به سال ۹۸ رشد ۳۵ درصدی داشت.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌شرقی، به هزینه کرد زکات فطره اشاره کرده و گفت: زکات فطره و کفارات پرداختی مردم استان در امور محرومین از جمله تهیه جهیزیه نوعروسان نیازمند، کمک به درمان و تحصیل مددجویان، کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، طرح‌های عام المنفعه و کمک به معیشت نیازمندان هزینه می‌شود.

وی به روش‌های الکترونیکی پرداخت زکات فطره و کفارات اشاره و اعلام کرد: فطره سادات از طریق شماره گیری کد #۱*۵*۸۸۷۷* و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۰۰۳۹، فطره عام از طریق شماره گیری کد #۲*۵*۸۸۷۷* و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۱۷۶۴، کفاره عمد از طریق شماره گیری کد #۳*۵*۸۸۷۷* و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۶۵۷۱ و کفاره غیرعمد از طریق شماره گیری کد #۴*۵*۸۸۷۷* و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۸۳۰۵ قابل پرداخت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: