کد خبر: 3979081
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۲
درمانگاه مهر اصل به یاد مرحوم «سیدرضا مقیمی» پدر صنعت آذربایجان‌شرقی با اعتبار 400 میلیارد ریال در شهرک اندیشه تبریز احداث می‌شود.

درمانگاهی به یاد پدر صنعت آذربایجان‌شرقی احداث می‌شودبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، جلسه هم‌اندیشی خیرین صاحبان صنایع استان با موضوع سلامت با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز امروز، 31 خردادماه در محل شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی،  در این مراسم با اشاره‌ای به سابقه طولانی صاحبان صنایع در امور خیریه گفت: از جمله این افراد می‌توان به شادروان سیدرضا مقیمی اصل اشاره داشت که نام او و امثال او همواره در ذهن‌ها زنده و ماندگار است.

وی ادامه داد: صنایع آذربایجان‌شرقی پر از نام‌های نیک و چهره‌های ماندگار بوده و فرزندان و نسل‌های جوان، وظیفه خطیر پدران را در این زمینه به دوش کشیده‌اند.

آل‌هاشم، گفت: فعالیت‌های خیرخواهانه، رضای خداوند متعال را نیز به دنبال خواهد داشت که بزرگ‌ترین مشوق برای خیران، به ثمر نشستن و بروز آثار عینی کارهای خیر است.

امام جمعه تبریز، خیرین را مایه افتخار، خیر و برکت جامعه دانست و گفت: خیران، الگوهای خوبی برای جوانان و نوجوانان ما بوده و باید نسبت به الگوسازی از شخصیت و رفتار این افراد در جامعه اقدام شود.

وی  امور خیر را عاملی برای برکت در مال افراد دانست و گفت: آن‌هایی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‌کنند، مطمئن باشند که همین امر سبب برکت در مال آنها خواهد شد.

حجت‌الاسلام رسول مشهوری، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت آذربایجان‌شرقی نیز در این همایش گفت: این جلسه به همت مجمع خیرین سلامت با هدف فرهنگ سازی در جهت نوع دوستی، کمک و همکاری خیرین و نیک اندیشان با بخش بهداشت و درمان و با مشارکت و حضور خیرین صاحبان صنایع تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: در این جلسه، مهندس مقیمی به یاد پدر مرحوم خود، سیدرضا مقیمی اصل متعهد شدند، درمانگاه شهری مهر اصل را با اختصاص بودجه‌ای بالغ بر چهارصد میلیارد ریال در شهر تبریز و در شهرک اندیشه احداث کنند.

وی افزود: مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان‌شرقی در سال ۱۳۸۹ و به دستور نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تشکیل شد و نهادی غیرسیاسی، غیر دولتی و غیر انتفاعی است و فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف سلامت و بهداشت دارد که یکی از مهم‌ترین اقدام‌های این مجمع احداث بیمارستان و خانه‌های بهداشت برای افراد بی بضاعت و محروم است.

مشهوری گفت: علاوه بر مجمع خیرین سلامت تبریز، شش شعبه از این مجمع نیز در شهرستان‌های اسکو، اهر، شبستر، هریس، مرند و میانه دایر هستند.

محمد ارجمند، رئیس هیئت مدیره شهرک صنعتی شهید سلیمی نیز در این مراسم گفت: سلامتی همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بشر بوده است و ما صاحبان صنایع نیز اهمیت ویژه ای به حوزه سلامت در جامعه قائل هستیم.

وی ادامه داد: صاحبان صنایع با تمام توان به منظور ارتقای سطح سلامت، آماده همکاری در این حوزه هستند، هر چند در این راه به حمایت دولت نیز نیاز ویژه‌ای دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: