کد خبر: 4059245
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳

اتحاد و همفکری رزمندگان زمینه آزادی خرمشهر را فراهم کرد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان اسلام و معمار کبیر انقلاب گفت: امام خمینی(ره) با دوراندیشی و شناخت و ایمانی که به خدا داشتند، فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد» بنابراین بهترین و مهم‌ترین علتی که زمینه‌سازی آزادسازی خرمشهر را فراهم کرد، اتحاد و همفکری رزمندگان اسلام بود که با الهام از آیات خداوند متعال و منویات امام(ره) در این حماسه نقش‌آفرینی کردند.

حجتت الاسلام اسکندری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اذربایجان شرقیحجت‌الاسلام میکاییل اسکندری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان اسلام و معمار کبیر انقلاب گفت: امام خمینی(ره) با دوراندیشی و شناخت و ایمانی که به خدا داشتند، فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد» بنابراین بهترین و مهم‌ترین علتی که زمینه‌سازی آزادسازی خرمشهر را فراهم کرد، اتحاد و همفکری رزمندگان اسلام بود که با الهام از آیات خداوند متعال و منویات امام(ره) در این حماسه نقش‌آفرینی کردند.

وی ادامه داد: رمز موفقیت رزمندگان اتحاد و همدلی آنها بود که با الهام از آیات نورانی قرآن و سخنان اهل بیت(س) و زمینه‌ای که از توسل به ائمه اطهار داشتند سبب پیروزی آنها در این عملیات شد.

اسکندری، افزود: تمامی توجهات سپاهیان اسلام بر مقاومت جانانه برای شکست دشمن بود که با بهره‌گیری از آیات نورانی الهی و توسل به اهل بیت(س) به پیروزی در عملیات بیت‌المقدس رسیدند چراکه ما از دهم اردیبهشت ماه سه عملیات مهم داشتیم و در نهایت سوم خردادماه به پیروزی در عملیات بیت‌المقدس رسیدیم که آزادسازی خرمشهر به‌عنوان برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی خاطرنشان می‌کند: در هر زمانی نیروهای مسلح گوش به فرمان فرماندهی کل قوا هستند و آن زمان هم امام خمینی(ره) اکثریت مسائل نظامی و جنگی را به رهبر معظم انقلاب محول کرده بودند و رزمندگان اسلام نیز با پیروی از فرامین ایشان و همدلی سپاهیان و ارتشیان توانستند به پیروز برسند و تمامی معادلات جنگی را برهم زنند.

وی یادآور شد: نقش رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، نماد مقاومت و همکاری برای ملت غیور ایران اسلامی است که توانستند با توانمندی‌ در مقابل زورگویان بایستند و برای همیشه آنها را به خاک ذلت بنشانند.

اسکندری گفت: ما همواره در حال دفاع و مقاومت هستیم و هشت سال دفاع مقدس تمام نشده است البته درست است که هشت سال جنگ ناجوانمردانه بود، اما نیروی ایمان، فداکاری و انجام منویات امام(ره) و رهبر معظم انقلاب ما را به پیروزی رساند که امروز هم جنگ جنگ نرم بوده و سخت تر از جنگ زمان دفاع مقدس است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند امروز، میدان جنگ نرم است لذا اگر غفلت کنیم شرایط بدتر می‌شود؛ باید از جهاد تبیین و زحمت کشان این عرصه و منویات رهبر معظم انقلاب استفاده کنیم تا بر دشمن بتوانیم غلبه کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :