کد خبر: 4079006
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴

آزادگان با صبر خود موجب عزتمندی ایران اسلامی شدند

استاندار آذربایجان‌شرقی، با اشاره به نقش آزادگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس در نشر آرمان‌های انقلاب اسلامی، گفت: آزادگان در حقیقت نشر مکتب حضرت زینب(س) را در عصر جدید تمرین کردند و با صبر خود موجب عزتمندی ایران اسلامی شدند.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، عابدین خرم، استاندار آذربایجان‌شرقی، چهارشنبه شب، 26 مردادماه، در همایش گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، با اشاره به نقش آزادگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس در نشر آرمان‌های انقلاب اسلامی، گفت: آزادگان در حقیقت نشر مکتب حضرت زینب(س) را در عصر جدید تمرین کردند و آن را مجدداً به منصه ظهور رساندند.

وی افزود: آزادگان در اوج مظلومیت و محرومیت همان بلا را بر سر صدام و بعثیان آوردند که حضرت زینب (س)، امام سجاد( ع) و یاران کاروان با عظمتش بر یزید و یزیدیان آوردند.

خرم، با اشاره به ضرورت بیان و نشر خاطرات آزادگان، ادامه داد: بخشی از خاطرات جاودانه‌ای که برای آزادگان رقم خورده مربوط به هویت مردان بزرگی است که در انقلاب خمینی کبیر جان دادند تا این ملت بر روی پای خود محکم بایستند.

استاندار آذربایجان شرقی، گفت: اجتماع کوچک آزادگان در اردوگاه‌های بعثی به مرکز مقاومت و ارزش های اسلامی و انقلابی ایران تبدیل شده بود.

وی ادامه داد: به آزادگان از لحاظ روحی، روانی و جسمی فشار های بسیاری وارد می‌شد تا در مقابل دشمن کرنش نشان دهند، ولی دانش‌آموختگان مکتب اباعبدالله الحسین(ع) دشمن را با مقاومت خود خوار و ذلیل کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha