کد خبر: 4089126
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
سرپرست سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی:

تعامل جهاددانشگاهی با دانشگاه‌ها در اولویت قرار دارد

سرپرست سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه توجه به نخبگان داخل مجموعه از جمله اولویت‌ها است، گفت: رئیس جهاددانشگاهی کشور توصیه‌ای هفت بندی ارائه کرده‌اند که در آن به تعامل با دانشگاه‌ها و جلوگیری از تعارض منافع به طور خاص تأکید شده است.

علی اصغر فاتحی فر، سرپرست سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، علی‌اصغر فاتحی‌فر، سرپرست سازمان جهاددانشگاهی استان، امروز، 10 مهرماه در اولین روز کاری خود در نشستی با معاونان، مدیران و اعضای هیئت علمی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، با تأکید بر اینکه روش مدیریتی ما، تعاملی و مشورتی است، گفت: با همدلی و همکاری تمامی کارکنان، این سازمان را در مسیر پیشبرد اهدف یاری خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: این مجموعه با زحمات تک تک کارکنانش به این مرحله رسیده و به یقین جهاددانشگاهی استان ریشه‌های محکمی دارد، چرا که خون مطهر ۲۲ شهید، ریشه‌های این سازمان را تنومند کرده است.

فاتحی فر، با تأکید بر اینکه جهاددانشگاهی استان بیشترین تعداد شهدا را در میان جهادهای دانشگاهی دارد و در دوران دفاع مقدس، ۲۲ شهید در دانشکده فنی تقدیم انقلاب کرده است، افزود: خون مطهر شهدا، در ریشه‌ها و ستون‌های این سازمان جاری بوده است و اگر کسی هم بخواهد این مجموعه را از مسیرش تغییر دهد، خون شهدا اجازه چنین کاری نخواهند داد.

وی با اشاره به اینکه رئیس جهاددانشگاهی کشور مسیری به عنوان زیست بوم فناوری نخبگان مشخص کرده‌اند، افزود: معتقدم، نخبگان در جهاددانشگاهی حضور دارند و اگر توجه ویژه ای به این عزیزان شود، با ذهنی آزاد به مسائل رسیدگی خواهند کرد، بر این اساس، بحث خدمات رفاهی کارکنان را جزو اولویت‌ها قرار می‌دهیم و در بحث فناوری نیز از ظرفیت نخبه‌های داخل مجموعه بهره خواهیم گرفت.

سرپرست سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، اجرای اصول اخلاقی را از جمله اصول خود در مجموعه جهاددانشگاهی برشمرد و گفت: به دور از هرگونه حاشیه پردازی ان‌شاءالله با اخلاق اسلامی در این مجموعه خدمت خواهیم کرد و به عنوان خادم در خدمت جهادگران عزیز خواهم بود.

وی با تأکید بر اینکه توجه به نخبگان داخل مجموعه از جمله اولویت‌های بنده بوده و قطعا طرح‌های فناوری و نوآوری در داخل مجموعه اتفاق خواهد افتاد، ادامه داد: رئیس جهاددانشگاهی کشور توصیه‌ای هفت‌بندی ارائه کرده‌اند که پنج مورد آن همانند توصیه‌های است که در انتصابات سایر رؤسای جهاددانشگاهی تأکید دارند اما دو مورد تعامل با دانشگاه‌ها و جلوگیری از تعارض منافع نکاتی است که به طور خاص به آنها تأکید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تعامل با دانشگاه‌ها را در اولویت داریم، بیان کرد: سعی خواهیم کرد طبق چشم‌اندازی که ترسیم کرده‌ایم، همانند شهدای دفاع مقدس در عرصه مدیریت، گام برداریم و جهادگونه در این سازمان فعالیت می‌کنیم.

فاتحی‌فر توجه به منابع انسانی و تقویت منابع اجتماعی، هم‌افزایی برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های سازمان، توسعه معاونت‌ها و مراکز و... را از جمله اولویت‌های کاری خود برشمرد.

سرپرست سازمان جهاددانشگاهی استان در خاتمه از زحمات تمام رؤسای پیشین جهاددانشگاهی استان قدردانی کرده و افزود: قطعا با تلاش رؤسای پیشین و دست‌اندرکاران سازمان بوده که سازمان پیشرفت کرده و ما نیز با همدلی و همراهی این مجموعه را در مسیر اهدافش هدایت خواهیم کرد.

جعفر محسنی، رئیس سابق سازمان جهاددانشگاهی استان نیز در این نشست ضمن آرزوی توفیق برای سرپرست این سازمان، اظهار کرد: در زمان تصدی مسئولیت به عنوان رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان، این مجموعه را با بیش از پنج میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتم که خوشبختانه امروز علاوه بر تسویه بدهی‌ها، سازمان برابر با هفت میلیارد تومان موجودی دارد.

وی با تأکید بر اینکه زحمات بسیاری در این مجموعه کشیده شده و همکاران در شرایط سخت کرونایی فعالیت کردند تا مجموعه سرپا بماند، افزود: از زحمات همکاران قدردانی می‌کنم، چراکه در نتیجه این زحمات، سازمان جهاددانشگاهی استان در بین جهادهای دانشگاهی استان‌ها به رتبه برتر دست یافته است.

محسنی، با بیان اینکه گزارش‌ها و چالش‌های مجموعه را نیز با جزئیات در اختیار سرپرست سازمان قرار خواهم داد، ادامه داد: ان‌شاءالله با همدلی و همراهی تمامی دست‌اندرکاران این مجموعه در مسیر پیشرفت خود حرکت کرده و همچنان که در ۴۲ سالگی‌اش با قدرت پیش می‌رود، روز به روز نیز عملکردی درخشان‌تر داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha