رویکرد جدی دولت حمایت از هنر ارزشی و متعهد است
کد خبر: 4143490
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۶
مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقی:

رویکرد جدی دولت حمایت از هنر ارزشی و متعهد است

سیدمحمدحسین بلاغی، با بیان اینکه امروز نیاز اساسی داریم تا معارف دینی ما که در جهت مکارم اخلاق هستند، به تعالی اندیشی و اخلاق در جامعه بینجامند، گفت: در این راستا رویکرد جدی دولت سیزدهم نیز، حمایت از هنر ارزشی و متعهد است.

سیدمحمدحسین بلاغی، مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل ارشاد استان، سید محمدحسین بلاغی، مدیرکل ارشاد آذربایجان‌شرقی، امروز، چهارم خردادماه، در حاشیه برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی اظهار کرد: در ایام نورانی دهه کرامت میزبان جمعی از هنرمندان و دلدادگان امام رضا(ع) هستیم و امسال شانزدهمین دوره از جشنواره تئاتر رضوی در تبریز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بنا به اذعان اکثر فعالان عرصه نمایش اگر چند مرکز استان شایستگی میزبانی این جشنواره را داشته باشد، بدون شک یکی از آنها تبریز است چرا که این شهر، قطب هنر نمایشی کشور بوده و نه تنها شهر اولین‌ها بلکه شهر بهترین‌ها است و  از سوی دیگر دلدادگی مردم تبریز به امام رضا (ع) زبانزد عام و خاص است.

بلاغی با اشاره به روند برگزاری این جشنواره گفت: مقدمات جشنواره شانزدهم با حضور و مشارکت چند دستگاه اجرایی از آبان‌ماه سال گذشته به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آغاز شد و خوشحال هستیم ، امسال استقبال خوبی از این جشنواره انجام گرفته و آثار، کمیت و کیفیت مطلوبی دارند.

وی با بیان اینکه امسال شاهد کیفی شدن نمایش‌ها هستیم، گفت: امسال تمامی آثار پژوهشی بوده و بیشتر آن ها به موضوع سیره امام رضا(ع) و آثار و برکات حضور ایشان در زندگی مردم ایران اشاره دارد.

مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: امروز نیاز اساسی داریم تا معارف دینی ما که در جهت مکارم اخلاق هستند، به تعالی اندیشی و اخلاق در جامعه بینجامند و در این راستا رویکرد جدی دولت سیزدهم نیز، حمایت از هنر ارزشی و متعهد است.

بلاغی ادامه داد: امسال در آذربایجان‌شرقی ۱۰ رویداد نمایشی ملی و استانی اجرا خواهد شد که محوریت و محتوای آنها مربوط به تعالی اخلاق در جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی اضافه کرد: در حوزه تربیت نیروهای جوان در عرصه تئاتر در آموزشگاه‌های هنری تغییراتی اعمال شده و موضوع تربیت، جدی تر از گذشته مورد توجه قرار می گیرد .

گفتنی است شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری کوروش زارعی و به میزبانی تبریز از 1 تا 5 خرداد ماه 1402 با اجرای 14 نمایش صحنه‌ای از 9 استان کشور از جمله آذربایجان شرقی، مازندران، همدان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اردبیل، یزد، قزوین و استان تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام
captcha