توجه به آموزه‌های قرآنی از حلقه‌های مهم تشکیل تمدن نوین اسلامی است
کد خبر: 4215229
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۷

توجه به آموزه‌های قرآنی از حلقه‌های مهم تشکیل تمدن نوین اسلامی است

رئیس جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی آذربایجان‌شرقی، بیان کرد: با توجه به آموزه‌های قرآنی نه تنها مسائل و بحران‌های اجتماعی حل می‌شود، بلکه یکی از حلقه‌های مهم تشکیل و احیای تمدن نوین اسلامی شکل می‌گیرد.

حجت‌الاسلام رسول خضرلو، رئیس جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام رسول خضرلو، رئیس جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی استان، امروز، 23 اردیبهشت‌ماه، در ششمین اجلاسیه کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی امام خامنه‌ای در تالار وحدت دانشگاه تبریز، بر اهمیت بازشناسی اندیشه‌های قرآنی امامین انقلاب تصریح نمود و ابراز کرد: بازخوانی اندیشه‌های قرآنی امام خامنه‌ای در عرصه بین‌الملل گامی مهم در برطرف سازی مهجوریت قرآن کریم در سراسر جهان خواهد بود.

وی شناساندن مرجعیت قرآن و معرفی بعد علمی مقام معظم رهبری در جبنه‌های فقهی و تفسیری را از اهداف این کنگره برشمرد و گفت: امام خامنه‌ای بیش از ۵۰ سال با ففور در آموزه‌های قرآنی نظرات بدیع و نو آورانه‌ای را در حوزه قرآن داشته است، جامعه المصطفی بر لزوم آشنایی جوامع علمی، دانشگاهی و حوزوی با اندیشه‌های مقام معظم رهبری را بر خورد لازم می‌داند.

خضرلو، ضمن ارائه گزارشی از پیشینه برگزاری اجلاسیه‌های پیشین این گنگره با بیان این که اجلاسیه ششم گوشه‌ای کوچک برای رفع مظلومیت و مهجوریت آموزه‌های قرآنی خواهد بود، اظهار کرد: قرآن کریم حاوی رهنمودهایی است که پیاده سازی ان در جامعه نیازمند توجه دائمی به قرآن کریم است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی آذربایجان شرقی تصریح کرد: با توجه به آموزه‌های قرآنی نه تنها مسائل و بحران‌های اجتماعی حل می‌شود، بلکه یکی از حلقه‌های مهم تشکیل و احیای تمدن نوین اسلامی شکل می‌گیرد. بر اساس آموزه‌های قرآنی تبعیت از پیامبر و قرآن کریم تجلی محبت الهی است.

وی ضمن اشاره به برخی از فرازهای اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب، تصرح کرد: هتک حرمت به ارزش‌های انقلاب و آموزه‌های نورانی قرآن در جامعه از جلوه‌های مهجوریت قرآن است، نظام آموزش عالی و حوزه‌های علمیه با وجود برنامه‌های متنوع قرآنی همچنان از این مهجوریت رنج می برند.

خضرلو در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به رویکردهای جامعه المصطفی، تصریح کرد: جامعه المصطفی العالمیة در دو سال اخیر با برگزاری چندین اجلاسیه اندیشه های قرآنی گامی مهم در مسیر برطرف سازی مهجوریت قرآن در جوامع اسلامی و انسانی برداشته است.

انتهای پیام
captcha