اندیشه‌ها و سیره امامین انقلاب برگرفته از قرآن است
کد خبر: 4215348
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۱
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

اندیشه‌ها و سیره امامین انقلاب برگرفته از قرآن است

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، اظهار کرد: اگر کسی در سیره امامین انقلاب و امر کشورداری و هدایت تردیدی دارد یا قرآن را نشناخته یا فهمی سطحی از قرآن دارد، زیرا تمامی اندیشه‌ها و سیره امامین انقلاب برگرفته از قرآن است.

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، 23 اردیبهشت‌ماه، در ششمین اجلاسیه کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی امام خامنه‌ای در دانشگاه تبریز، اظهار کرد: اگر کسی در سیره امامین انقلاب و امر کشورداری و هدایت تردیدی دارد یا قرآن را نشناخته یا فهمی سطحی از قرآن دارد، زیرا تمامی اندیشه‌ها و سیره امامین انقلاب برگرفته از قرآن است.

وی ادامه داد: عموم مردم امام راحل را در قامت بنیان گذار و مرجع تقلید می‌شناسند و اطلاعی از ابعاد فلسفی و عرفانی و سایر تخصص‌های ایشان ندارند و همین مساله در مورد رهبر معظم انقلاب نیز صدق می‌کند، عموم مردم ایشان را در ابعاد فقاهتی و رهبری سیاسی می‌شناسند و از دیگر اندیشه‌ها و تخصص‌های ایشان در علوم اسلامی، انسانی، تفسیر، تاریخ و هنر اسلامی اطلاعی ندارند.

آل‌هاشم، تاکید کرد: برای شناخت اندیشه‌های رهبری، باید به منظومه فکری ایشان با محوریت سیره علمی و عملی رجوع و دقت کرد.

امام جمعه تبریز، با بیان اینکه این کنگره بزرگ‌ترین کنگره علمی بعد از انقلاب است، اظهار کرد: معمولا بزرگان، مفاخر دینی و پیشگامان تحول ساز بشری که در یکی از عرصه‌های علوم در میان مردم برجسته می‌شوند ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دیگر آنها، مغفول می‌ماند و خواص نیز توجه کمتری به این موضوع بااهمیت دارند.

وی بر جامعیت و ابعاد شخصیتی رهبر معظم انقلاب تاکید کرد و گفت: برای شناخت اندیشه‌های رهبری، باید به منطومه فکری ایشان با محوریت سیره علمی و عملی رجوع و دقت کرد و اگر فردی می‌خواهد کاری عملی در این زمینه انجام دهد متوجه می‌شود که سیره ایشان از نظام هماهنگ برخوردار بوده و تغایر و تضادی در اندیشه های ایشان وجود ندارد و همگی ریشه در اسلام دارند.

آل‌هاشم با بیان اینکه، شخصیت فکری رهبر معظم انقلاب متاثر از قرآن است از نظر ایشان علاج تمامی دردها، ضعف‌ها و چالش‌های دنیای اسلام در چنگ زدن به قران است و قرآن مهم‌ترین و راهبردی ترین وسیله برای رهایی از مشکلات است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، بر اهمیت توجه به عظمت و جامعیت قرآن تاکید کرد و گفت: قرآن پیامی جاویدان است که انسان‌ها را به سوی سعادت و سلامت هدایت می‌کند و همه چیزهایی که برای سعادت بشریت نیاز است در قرآن آمده است.

انتهای پیام
captcha