استفاده از ظرفیت‌های مدارس و مساجد در اجرای برنامه‌های فرهنگی
کد خبر: 4215451
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۱
شهردار تبریز تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت‌های مدارس و مساجد در اجرای برنامه‌های فرهنگی

یعقوب هوشیار، با بیان اینکه مجموعه خاوران را در اختیار سازمان فرهنگی و هنری قرار دادیم که درآمدهای خود را از آن محل تامین کند، گفت: در کنار آن از ظرفیت‌های مدارس و مساجد نیز در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده می‌شود.

یعقوب هوشیار، شهردار تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، یعقوب هوشیار، شهردار تبریز، روز گذشته، 23 اردیبهشت‌ماه، در جلسه شورای اسلامی تبریز، با اشاره به ضرورت دستیابی به توسعه متوازن شهری گفت: تبدیل مناطق شش و هفت به مناطق ارزشمند تبریز طی ۱۰ سال آینده یکی از مهمترین هدفگذاری های شهرداری تبریز است.

وی با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مناطق دهگانه شهرداری ادامه داد: تبدیل مناطق شش و هفت به مناطق ارزشمند تبریز طی ۱۰ سال آینده یکی از مهمترین هدفگذاری‌های شهرداری تبریز است که در این راستا توانمندسازی این مناطق با هدف دستیابی به توسعه متوازن در دستور کار قرار گرفته است.

هوشیار همچنین ضمن تشریح اهداف شهرداری تبریز در خصوص کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز و تسهیل مشارکت عمومی برای بازآفرینی بافت فرسوده شهر تبریز اظهار کرد: صدور رایگان پروانه‌های ساختمانی و افزایش جرایم ماده صد در بافت فرسوده از مهمترین اقدامات شهرداری تبریز است.

وی در ادامه از صدور مصوبه کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌های مهندسی توسط وزیر راه و شهرسازی خبر داد و تصریح کرد: متاسفانه اخذ مبالغ کلان سازمان نظام مهندسی و همچنین صدور مجوز بیمه از متقاضیان ساخت و ساز در بافت فرسوده، موجب عدم استقبال مشارکت های عمومی در اجرای طرح  بازآفرینی شهری شده بود.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در طول دوره مدیریت شهری فعلی ۷۰ هکتار از اراضی تبریز تبدیل به فصای سبز شد که تملک و تغییر کاربری فضای سبز باغات لاله و باغ جلبی توسط شهرداری تبریز تنها بخشی از این اقدام به شمار می رود.

وی اولویت دادن به پروژه‌های نیمه تمام، اجرای پروژه‌های جدید طی هشت ماه، اجرای پروژه‌های زیرساختی با اولویت مناطق کم‌ برخوردار، تسریع اجرای پروژه فرامنطقه‌ای اتوبان ولایت، اجرای پروژه‌ها با رویکرد زیست محیطی، نصب دوربین‌های ترافیکی، پروژه فیبر نوری، تقویت ناوگان خدمات شهری و حمل و نقل عمومی، احداث ۵ تقاطع های غیر همسطح در سال جاری و احداث ۶ پل در سال ۱۴۰۱و مونتاژ دستگاه تولید ۱۶۰ تنی آسفالت از آغاز به کار دوره ششم شورای اسلامی شهر تبریز را از دیگر اقدامات مهم مدیریت شهری دانست.

هوشیار، به عملکرد شهرداری تبریز در بخش تفریغ بودجه و سامانه شفافیت نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد: مصمم هستیم رتبه اول شفافیت را در کشور کسب کنیم.

شهردار تبریز، همچنین بر عملکرد موفق شهرداری تبریز در ارتباط با اجرای مصوبه مولد سازی دستگاه‌های اجرایی تاکید و متذکر شد: برای تحقق تناسب ۸۵ درصدی پروژه های عمرانی از کل بودجه شهرداری برنامه ریزی های لازم انجام می شود.

وی با بیان اینکه برنامه راهبردی عملیاتی ۵ ساله دوم شهرداری تبریز نگاه ویژه‌ای به حوزه فرهنگی دارد، گفت: نسبت به سال ۱۴۰۱، در سال گذشته برنامه های فرهنگی اجرا شده رشد دو برابری داشته است

هوشیار با عنوان اینکه مجموعه خاوران را در اختیار سازمان فرهنگی و هنری قرار دادیم که درآمدهای خود را از آن محل تامین کند، افزود: برخی پروژه‌ها مانند پردیس فرهنگ رسانه، فرهنگسرای لاله ، فرهنگسرای استاد شهاب افتتاح خواهد شد و در کنار آن از ظرفیت‌های مدارس و مساجد نیزدر اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده می‌شود.

انتهای پیام
captcha