دشمن در تلاش است ارزش‌های ایرانی - اسلامی را از بین ببرد
کد خبر: 4215564
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۹

دشمن در تلاش است ارزش‌های ایرانی - اسلامی را از بین ببرد

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه امروز دشمن در تلاش است تا ارزش‌ها و باورهای ایرانی - اسلامی را از بین ببرد، اظهار کرد: معاندان، امروز برای رسیدن به نیات شومشان، امپراطوری رسانه‌ای راه انداخته‌اند و مدام با تولید خوراک فکری در تلاش برای نیل به اهدافشان هستند.

مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان، امروز، 24 اردیبهشت‌ماه، در جشن بزرگ دختران ایران و تجلیل از برگزیدگان اتحادیه انجمن‌های اسلامی مدارس آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه امروز دشمن در تلاش است تا ارزش‌ها و باورهای ایرانی - اسلامی را از بین ببرد، اظهار کرد: معاندان، امروز برای رسیدن به نیات شومشان، امپراطوری رسانه‌ای راه انداخته‌اند و مدام با تولید خوراک فکری در تلاش برای نیل به اهدافشان هستند.

وی ادامه داد: ایجاد فساد و به بار آمدن انسان‌های سست عنصر، یکی از اهداف اصلی استکبار است که مبارزه با این اهداف پلید، بصیرت و آگاهی شما دانش‌آموزان عزیز را می‌طلبد.

سعادتی، با بیان اینکه بر اساس توزیع اعتبارات استان، نگاه حوزه پرورشی به مدارس دخترانه بیشتر از پسرانه بوده است، افزود: اتفاق خوبی در دولت سیزدهم در حوزه ورزش به نام طرح شهید سلیمانی یک و ۲ اجرایی شده که بر اساس این طرح، ۵۰ درصد هزینه ساخت زمین چمن مصنوعی مدارس از سوی اداره کل و باقی از طرف خود دانش‌آموزان پرداخت می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، با اعلام اینکه آذربایجان‌شرقی در اجرای این طرح جزو استان‌های اول کشور بوده و بر اساس آن، سرانه فضای ورزشی مدارس استان ۱.۵ برابر شده است، ادامه داد: در طرح شهید سلیمانی۳ نیز احداث سالن‌های ورزشی برای مدارس دخترانه مدنظر است.

وی با بیان این‌که نوع نگاه اسلام به زن و دختر یک نگاه ویژه است، گفت: در نگاه دینی و سیره اهل بیت(ع)، زن و دختر جایگاهی به مراتب بالاتر از مردان دارند.

سعادتی، با اشاره به اینکه در عصر جاهیلتی که داشتن دختر، مایه ننگ بوده و دختران زنده به گور می‌شدند، پیامبر دست دختر خود را می‌بوسید، افزود: خداوند متعال، در قرآن کریم به اهمیت جایگاه زن اشاره کرده و حتی سوره‌ای اختصاصی به حضرت زهرا(س) نازل شده و ادامه نبوت منتسب به نسل حضرت زهرا(س) است.

وی ادامه داد: عرب جاهلی طعنه می‌زدند پیامبراکرم(ص) که در نزد خدا شریف است چرا پسر ندارد؟ ولی خدا با موهبت بزرگ خود، نسل امامت را از نسل حضرت زهرا(س) قرار داد و به بهترین شیوه، پاسخ این افراد را داد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: بعد از انقلاب اسلامی نیز زن هویت ویژه‌ای یافت و با حفظ همه جلوه‌های اصلی زن و دختر که اصلی ترین آن عفت زنانه است، در عرصه های اجتماعی خوش درخشیدند.

وی افزود: زنان ایرانی در بسیاری از شاخصه‌های بهره مندی زنان شامل سواد و حضور در عرصه‌های مختلف بعد از انقلاب اسلامی جایگاه بهتری دارند و این برای انقلاب ما، کارنامه بسیار ارزشمندی است.

سعادتی، با بیان اینکه در نگاه دین اسلام از دختر به عنوان رحمت و پسر به عنوان نعمت تعبیر می‌شود، گفت: در قرآن کریم داشتن دختر یک هدیه از طرف خدا معرفی شده است .

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، با بیان این‌که اتحادیه انجمن‌های اسلامی جزو تشکل‌های خوب دانش آموزی است و به صورت مستقیم زیر نظر نماینده ولی فقیه اداره می‌شود، گفت: رویکرد تربیتی اتحادیه انجمن‌های اسلامی از نظر تقویت نیروی انسانی موفق بوده است و از جمله اقدامات خوب اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان، مدرسه انقلاب است که در دهه فجر سال گذشته نمایشگاه‌های مدارس انقلاب با رشد چند برابری در مدارس استان اجرا شد.

وی تاکید کرد: در سند تحول بنیادین نیز توصیه شده که دانش آموزان در فعالیت‌های تشکل‌ها مشارکت داشته باشند و اتحادیه انجمن‌های اسلامی نیز یکی از تشکل‌های مورد توجه دانش آموزان است.

انتهای پیام
captcha