رکابزنان تا حرم امام عاشقان
کد خبر: 4219819
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۱
روایتی از کاروان دوچرخه‌سوار جانبازان بصیر آذربایجان‌شرقی

رکابزنان تا حرم امام عاشقان

پیکرهایشان در راه آرمان‌های اصیل اسلام جانباز شده و روحشان به عشق خمینی کبیر(ره) رکابزنان تا حرم مطهر امام راحل رهسپار و امروز با پیام «پشتیبانی از ولایت فقیه و مقاومت و ایستادگی» به حرم مطهر امام راحل رسیدند.

کاروان دوچرخه سوار، جانبازان

کاروان دوچرخه‌سوار جانبازان بصیر آذربایجان‌شرقی امسال نیز به روال سال‌های قبل از روز هشتم خردادماه عازم حرم مطهر امام شده و با طی مسافت حدود ۷۰۰ کیلومتر و رکابزنان از تبریز، بستان‌آباد، میانه، زنجان، تاکستان، آبیک گذر کرده و به حرم مطهر امام راحل در تهران رسیدند. امسال نهمین سالی است که جانبازان بصیر تا حرم حضرت امام خمینی(ره) رکاب زده و در جوار حرم امام عاشقان، به نیایش و تجدید میثاق می‌پردازند.

محمد جواد علیپور، یکی از اعضای این کاروان، تعداد اعضای این کاروان را بالغ بر ۴۰ نفر می‌داند و به خبرنگار ایکنا از آذربایجان شرقی می‌گوید: این کاروان متشکل از ۱۴ جانباز بصیر از آذربایجان‌شرقی است که با ۱۴ دوچرخه دوسرنشینه رکاب می‌زنند.

زیارت مزار شهدا، حضور در نماز جمعه و دیدار با خانواده بزرگوار شهدا از برنامه‌های معنوی این کاروان در مسیر تبریز تا تهران است. 

ترویج فرهنگ‌ ایثار و شهادت و همچنین تبعیت از آرمان‌های اصیل امامین انقلاب از اهداف والای این کاروان است.

حسن دستگیرزاده، یکی از جانبازان این کاروان که متولد سال ۱۳۶۵ است و به‌عنوان پاسدار رسمی تیپ ۲ امام زمان(عج) در سال ۷۸ در منطقه شمالغرب در درگیری با اشرار و انفجار مواد منفجره، از ناحیه دو چشم مجروح شده است، در رابطه با نهمین سفر این کاروان به ایکنا گفت: افتخاری بزرگ نصیبمان شده که در کنار یادگاران هشت سال دفاع مقدس برای زیارت حرم مطهر امام خمینی(ره) رکاب بزنیم.

امسال کاروان رکابزنان رنگ و معنویتی دیگری دارد و با یاد و خاطره شهدای خدمت آمیخته شده است. در این کاروان به یاد شهدای خدمت با کاور مشکی طی‌ طریق کردیم و در شهرهای مختلف نیز این پیام را به مسئولان رساندیم که شهدای خدمت، الگویی عملی برای تمامی مسئولان هستند.

وی به سختی‌های راه و عشق وصف‌ناپذیر رکابزنان بصیر اشاره و بیان کرد: برخی عزیزان در کاروان حضور دارند که از ناحیه چشم و همچنین دست جانباز شده‌اند که با تعبیه فرمان متناسب با وضعیت این عزیزان، آنان هم همراه کاروان شده و رکاب می‌زنند، این‌ها همه از عشق و وفای به عهد این عزیزان حکایت دارد.

شش روز طی طریق تا تهران برای فردی بینا و غیرجانباز سختی‌هایی دارد که این شرایط برای جانبازان بصیر چند برابر سخت‌تر است؛ هدف بزرگ این کاروان باعث شده تا با شور و شوقی وصف‌ناپذیر این عزیزان با ما همراه باشند، چراکه هدف کاروان رسیدن به تعالی، وفای به عهد و زیارت مرقد مطهر امام راحل و بهره‌مندی از بیانات گوهربار حضرت آقا است.

کاروانیان برای رسیدن به هدف بزرگ خود مشکلات را به جان خریده و رهسپار شدند و این عشق هیچ‌گاه خستگی به خود راه نمی‌دهد و رکابزنان بصیر، جان بر کف در راه اسلام و انقلاب ایستاده‌اند.

بصیرت‌افزایی و تبعیت از ولایت پیام مهم کاروان جانبازان بصیر است، چراکه با تبعیت محض از ولایت فقیه هیچ کس جرئت نگاه چپ به کشور عزیزمان را نخواهد داشت.

این جانباز با اشاره به درس‌آموخته‌های خود از همراهی کاروان جانبازان بصیر افزود: هر مسیر پستی‌ها و بلندی‌هایی دارد که ما در مسیرهای سربالایی با قوت تمام رکاب می‌زدیم و در پستی‌های مسیر به آرامی به راه خود ادامه می‌دادیم، این موضوع در زندگی نیز مصداق دارد و آن هم مقاومت و ایستادگی و در نهایت رسیدن به آرامش است.

دومین تجربه‌ای که از دوچرخه‌سواری امسال آموختم این بود که با اعتماد جلوران‌ها به جانبازان رکابزن مسیرهای سخت را به راحتی و با همکاری هم طی کردیم و این یعنی وقتی پیشران‌های جامعه و مسئولان به پشتوانه مردمی و توان داخلی کشور اعتماد کافی داشته باشند، می‌توانند اتفاقات بسیار خوبی را در جامعه رقم زده و سربلندی را برای جامعه و مردم به ارمغان بیاورند.

وعده صادق نمونه‌ای از موفقیت‌های ایران اسلامی در جهان است که ایران اسلامی به پشتوانه رهبری مقتدر امروز در صدر مقاومت جهان قرار گرفته و این موضوع پیام مهمی دارد که آن هم پیروی از خط رهبری و مقاومت و ایستادگی است.

آری، عشق به خمینی(ره) یعنی عشق به تمام خوبی‌ها، چراکه او آیینه‌ای از اندیشه‌های ناب اسلام و مذهب تشیع را در وجودش داشت و با ایستادگی و مجاهدت توانست انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رسانده و جمهوری اسلامی ایران را به حرم امن مستضعفین جهان تبدیل کند و امروز روح خمینی کبیر در وجود رهبر دانشمند انقلاب اسلامی به تلألو درآمده و ایران مقتدر، با رهبری‌های داهیانه ایشان در مسیر آرمان‌های مقدسش به پیش می‌رود...

مهری هاشم‌زاده

 
انتهای پیام
captcha