کد خبر: 4221310
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۷

یادمان شهدای جمهور در محل سقوط بالگرد ساخته می‌شود

مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، گفت: عملیات اجرایی یادمان شهدای جمهور در محل سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور شهید و همراهان امروز 24 خردادماه در مراسمی در ارتفاعات دیزمار حوالی ورزقان آغاز می‌شود.

شهدای خدمت

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان، میثم سعیدی، مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، روز چهارشنبه 23 خردادماه، در نشست هم اندیشی با خبرنگاران در تبریز، گفت: عملیات اجرایی یادمان شهدای جمهور در محل سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور شهید و همراهان امروز 24 خردادماه در مراسمی در ارتفاعات دیزمار حوالی ورزقان آغاز می‌شود. 

وی افزود: منطقه دیزمار با همان عنوان تاریخی خود باقی است و سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل اینکه منطقه جزو مناطق زیرپوشش است و به دلیل اهمیت تاریخی و سیاسی حادثه اقدام به ایجاد نماد در محل می‌کند.

سعیدی، اظهار کرد: یادمان شهید جمهور در ارتفاعات دیزمار می‌تواند تداعی‌گر فعالیت‌های جهادی دولت انقلابی و مردمی و نیز پاسداشت تلاش‌های خستگی ناپذیر رئیس جمهور شهید و هیات همراه باشد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، با اشاره به اینکه قرار بود آیین تجلیل از محیط بانان نمونه کشور با حضور شهید آیت‌الله رئیسی روز سوم خردادماه در مشهد برگزار شود، یادآور شد: متاسفانه حادثه دلخراش و جانسوز سقوط بالگرد موجب لغو این مراسم شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس آیین یاد شده و تجلیل از محیط بانان نمونه، خانواده‌های نمونه شهدا و جانبازان محیط زیست و یگان های برتر محیط زیست کشور امروز در تبریز و با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مقامات ارشد آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
captcha