کد خبر: 4221318
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۵
امام جمعه موقت تبریز:

انتخابات می‌تواند مسیر روشنی را برای کشور ترسیم کند

حجت‌الاسلام مطهری اصل، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این انتخابات می‌تواند مسیر روشنی را برای کشور ترسیم کند.

حجت الاسلام مطهری اصل، امام جمعه موقت تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام احمد مطهری اصل، امام جمعه موقت تبریز، شامگاه 23 خردادماه، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با اشاره به اینکه شرط و وعده‌ خداوند در تمام امور «إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ ینْصُرْکمْ» و یاری دین خداست،‌ اظهار کرد: در همه‌ امور از جمله در انتخابات پیش رو نیز، اسلام و نظام جمهوری اسلامی، مهم‌ترین مسئله است و وظیفه‌ ما اجرای احکام الهی است.

وی افزود: با توجه به منویات و سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری، ایشان در رابطه با انتخابات، فرد اصلح را کسی عنوان کرده‌اند که مبانی دینی را در جامعه پیاده کند و این اندیشه‌ ایشان فصل‌الخطاب است. بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) نیز بر همین مشی بودند و حکومت اسلامی را اصل و بقیه موارد را فرع می‌دانستند.

مطهری اصل، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت:  این انتخابات می‌تواند مسیر روشنی را برای کشور ترسیم کند.

امام جمعه موقت تبریز، در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان از اسلام سیلی خورده‌اند و چون می‌دانند اگر حاکمیت اسلام برقرار باشد، ‌مسئله‌ محتوم ظهور نیز نیز نزدیک خواهد بود، در تکاپو برای ایجاد اختلاف و یاس و ناامیدی هستند.

وی تصریح کرد: دشمنان می‌دانند که با تحقق امر ظهور،‌ بساط شیطان برچیده خواهد شد و امروز انقلاب اسلامی ایران را مقدمه ساز ظهور می‌دانند و همه‌ ترسشان از حاکمیت جهانی اسلام است. اگر واقعا برای خدا کار کنیم بدون شک خدا نیز قلبها را متحول کرده و در مسیر حق هدایت می‌کند.

حجت‌الاسلام مطهری تصریح کرد:  همه اعم از رسانه‌های گروهی، ائمه جمعه و جماعات، هیات‌های حسینی و مذهبی باید مردم را برای حضور در پای صندوق‌های رای تشویق و ترغیب کنند و افراد و شاخص‌های اصلح را به جامعه معرفی کنند.

انتهای پیام
captcha