کد خبر: 3976808
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی، در خصوص شاخصه‌های مؤسسات و فعالان قرآنی از منظر آیات قرآن و روایات معصومین(ع)، اظهار کرد: عمل به دستورات قرآن به تشکل‌های قرآنی تشخص می‌دهد.

عمل به دستورات قرآن به تشکل‌های قرآنی تشخص می‌دهدبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام حسن شعبانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، روز جمعه، 21 خردادماه، در گردهمایی استانی و انتخابات هیئت مدیره مؤسسات قرآنی استان، گفت: متأسفانه برخی اتفاقات در مؤسسات می‌افتد که در شأن قرآن نیست! حوزه ما قرآن و اهل بیت(ع) است. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند قبل از هر چیز باید از سیم خاردار نفس خود رد بشویم.

وی با تأکید بر اینکه قرآن و فعالیت‌های قرآنی باید برای رضای خدا انجام شود، افزود: نباید سرمان گرم مباحث اداری و مدیریتی شود اینها باعث کم رنگ شدن فعالیت‌ها و تشدید اختلافات می‌شود.

شعبانی در ادامه در خصوص شاخصه‌های مؤسسات و فعالان قرآنی از منظر آیات قرآن و روایات معصومین(ع)، اظهار کرد: عمل به دستورات قرآن به تشکل‌های قرآنی تشخص می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات آذربایجان‌شرقی، با اشاره به این‌که سه اداره اوقاف و امور خیریه، ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی بیشترین فعالیت را در عرصه‌های قرآنی دارند، بیان کرد: در این راستا اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی می‌تواند متولی خوبی در زمینه همسان‌سازی برنامه‌ها و اشتراک این سه نهاد در اجرای آن‌ها شود.

وی با اشاره به اینکه باید همیشه برای خدا کار کرد، افزود: برای رأی دادن هم باید نیت برای خدا داشته باشیم و اصولاً هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم نیتش برای خدا باشد تا نتیجه دهد.

شعبانی افزود: دوستی با خداوند و معامله با وی هیچگاه باعث نشده که کسی از آن متضرر شود، همه باید به این مسئله آگاه باشیم که بهترین معامله، معامله با خداست، معامله‌ای که جز منفعت و سود چیزی برای آدمی به همراه ندارد. اگر با خداوند ارتباط برقرار کنیم همه چیز در اختیار ما خواهد بود چرا که با خدا بودن منافع بسیاری را نصیب انسان می‌کند و سبب می‌شود تا وی تنها با فرمانبرداری از ذات اقدس الهی در مقابل بسیاری از وسوسه‌ها بایستد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی، تصریح کرد: تبلیغات اسلامی در عرصه فرهنگ به‌ویژه فرهنگ دینی فعال است و الحمدلله کارهای خوب و فاخری در حوزه قرآن، تبلیغ و در حوزه‌های مختلف فرهنگی صورت گرفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: