کد خبر: 3989628
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۰

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، مدافعان حرم را اسوه‌های دوران حاضر دانست که امت اسلام را سرافراز کرده‌اند.

مدافعان حرم اسوه‌های دوران حاضر هستندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، شامگاه دوشنبه، 18 مردادماه، در مراسم گرامیداشت سالروز شهدای مدافع حرم، اظهار کرد: در سالروز شهادت شهید محسن حججی، گفتنی‌ها درباره مدافعان حرم و شهدای مدافع حرم بسیار است اما حرف اصلی همان است که سال قبل سید شهیدان قلم روایت کرد.

وی افزود: روایت ثروتی عظیم از عشقی بی پایان به خاندان عزت که تنها دارایی غیرقابل تحریم و بلوکه ملت ایران و شیعیان سراسر جهان است.

آل‌هاشم گفت: شهادت محسن حججی به دست داعش نقطه عطفی در دوران حضور رزمندگان ایران در سوریه بود. پس از شهادت وی، فیلم‌ها و تصاویری که از نحوه شهادت در رسانه‌ها مخابره شد، به یک باره نام مدافعان و دفاع جانانه آن‌ها در طول چهار سال مقاومت را بر سر زبان‌ها انداخت.

امام جمعه تبریز افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، به واقع شهید حججی حجت خدا برای مردم شد تا همگان شاهد جنایات تکفیری‌ها و بی رحمی و تجاوزگری آن‌ها علیه مردم سوریه باشند.

وی اظهار کرد: این مدافعان حرم که خیلی زود به خیل شهدای حرم پیوستند، کیستند و چه در سر دارند؟ آرمان شان چیست؟ چگونه دل از آرامش زندگی روزمره می‌کنند و بدون اجبار از ایران، سوریه، افغانستان و کشورهای دیگر عازم کارزار دفاع از حرم می‌شوند. عقل می‌گویند بمان، عشق می‌گوید برو و این هر دو عقل و عشق را خداوند آفریده است تا وجود انسان در حیرت میان عقل و عشق معنا شود.

وی ادامه داد: شهید سیدمرتضی آوینی در روایت ماندگار خود در عصر عاشورا تحت عنوان فتح خون برش‌هایی تکان دهنده و ماندگاری دارد که گویی تا سال‌های سال بکری خود را از دست نداده است و هنوز روایت حال ما است. قضاوت در مورد جوانانی که در فضای رسانه تحت عنوان مدافع حرم یاد می‌شود گاه نگاهی آمیخته با پیش داوری نسبت به اهداف و آرمان‌هایشان است. سهل و ممتنع است که بخواهیم از دلباختگانی بگوییم که اهل خلوت بودند و هستند.

آل‌هاشم بیان کرد: مدافعان حرم هم از حریم ولایت و هم اهل بیت و هم ایران دفاع کرده‌اند چرا که رهبر فرزانه فرمودند اگر آنجا نمی‌جنگیدند باید در تهران و کرمانشاه و شهرهای دیگر می‌جنگیدند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، در خاتمه مدافعان حرم را اسوه‌های دوران حاضر دانست که امت اسلام را سرافراز کرده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: