کد خبر: 4000217
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۴
استاندار آذربایجان‌شرقی:
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هرچه داریم از امام، انقلاب و دفاع مقدس است، گفت: آن‌چه امروز در حوزه‌های فناوری و دانش‌بنیان از سوی دانشمندان و جوانان کشورمان به دست آمده حاصل تلاشی است که از تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی به فرمان امام آغاز شد.

پیشرفت‌های کشور حاصل دفاع مقدس استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی، شامگاه، سوم مهرماه، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، گفت: باید آموزه‌های دفاع مقدس در مدارس و دانشگاه‌ها به شکلی متفاوت از گذشته ارائه شود.

وی گفت: متأسفانه در این ایام شاهد شبهه‌افکنی و دسیسه‌های دشمنان نسبت به بزرگداشت هفته دفاع مقدس هستیم که ایران تنها کشوری است که سالگرد شروع جنگ را جشن می‌گیرد.

پورمحمدی تأکید کرد: این غفلت‌زدگان، متوجه این موضوع نیستند که ما هرچه داریم از امام، انقلاب و دفاع مقدس است و آن‌چه امروز در حوزه‌های فناوری و دانش‌بنیان توسط دانشمندان و جوانان کشورمان به دست آمده است از پل خیبر آغاز شده و عزم جمعی امروز در مقابله با بیماری کرونا حاصل به خاطر همین بسیج عمومی است که به فرمان امام تشکیل شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی بیان کرد: مقاومت، پایداری و اقتصاد مقاومتی که حربه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده به برکت درس‌هایی است که در حوزه‌های نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جنگ و دفاع مقدس آموخته‌ایم.

وی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند چنین درس‌هایی هستیم، افزود: رمز پیروزی انقلاب و جنگ، وحدت و همدلی بود و امروز نیز باید وحدت و همدلی بیش از گذشته در جامعه به خصوص بین احزاب و جناح‌های مختلف سیاسی گسترش یابد.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین به برگزاری چند رویداد فرهنگی در هفته اخیر در استان اشاره کرد و گفت: برنامه‌های بسیار خوبی از جمله تجلیل از پیرغلامان حسینی، روز ملی شعر و ادب فارسی و شعر اربعین، فضای معنوی خوبی را در استان موجب شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: