کد خبر: 4000672
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
فرمانده سپاه عاشورا گفت: اطاعت از ولی فقیه،تشخیص به موقع ، شعور و زمان‌شناسی از خصوصیات و ویژگی‌های بارز رزمندگان انقلاب و اسلام است.

زمان‌شناسی ویژگی بارز رزمندگان انقلاب است

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا، امروز، پنجم مهرماه، در یادواره شهدای آبروی محله در هفته گرامیداشت دفاع مقدس گفت: اطاعت از ولی فقیه،تشخیص به موقع ، شعور و زمان‌شناسی از خصوصیات و ویژگی‌های بارز رزمندگان انقلاب و اسلام است.

وی افزود: هجرت مقدمه جهاد، جهاد مقدمه شهادت و شهادت هم مقدمه رسیدن به خدا است و همه شهدای انقلاب، این مسیر هجرت، جهاد، شهادت و در نهایت لقاء الله را طِی کرده‌اند.

سردار خرم، با بیان اینکه چون هدف ما در جنگ هشت ساله مقدس بود گفت: برای همین به آن دوران دفاع مقدس می‌گوئیم چون هدف و انگیزه همه رزمندگان، الهی بود.

فرمانده سپاه عاشورا گفت: حرکت شهدای ایران اسلامی به عنوان الگو و اسوه همه آزادی خواهان و استکبار ستیزان جهان تبدیل شده است و هر جا که مقاومتی علیه باطل است، به برکت خون شهیدان دفاع مقدس است.

وی گفت: مقاومت و تسلیم ناپذیری رزمندگان انقلاب شکوهمند اسلامی، همان امتداد و ادامه مکتب عاشورا بود و در واقع می‌توان گفت که همه این مقاومت‌ها و آزادی خواهی ها، نشأت گرفته از مکتب انسان ساز و سربلند عاشورا است.

وی گفت: اگر معرفت و شناخت نباشد نمی‌توان پرچم و هدف گروهکی تروریستی مثل داعش را که در ظاهر شعار اسلام دارد و به خیال خود برای احیااسلام قیام کرده است را تشخیص داد.

سردار خرم افزود: جوانان و انقلابیون ایرانی در همان روزهای اول، با تشخیص و درایت خود، نه تنها فریب ظواهر و شعارهای چنین گروهک‌های کثیف را نخوردند بلکه با حضور در آن سوی مرزها، به مردم دیگر کشورها هم در شناخت نیات پلید و شوم داعش، کمک کردند.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه باید شور همراه با شعور باشد گفت: یک رزمنده و انقلابی، در کنار اینکه شور و اشتیاق جنگیدن با کفر و استکبار را دارد، شعور و فهم عمیقی هم باید داشته باشد تا در جنگ روانی دشمن گرفتار نشود.

وی امنیت مثال زدنی کشور در منطقه‌ای که سرتاسر نا امنی و جنگ است را مدیون فداکاری جوانان جبهه مقاومت و شهدای مدافع حرم دانست و گفت: این جوانان با معرفت، با فدا کردن جان و مال خود و با حضور تأثیر گذار در هزاران کیلومتر آن‌طرف تر، اجازه نفوذ جریان‌های تکفیری و تروریستی به خاک مقدس ایران را نمی‌دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: