کد خبر: 4028929
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
در آستانه سالروز شهادت شهدای ۲۷ دی

به‌ همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی در آستانه سالروز گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۲۷ دی، محوطه دانشگاه تبریز به تصاویر شهدای این دانشگاه مزین شد.

شهدای 27 دی، دانشکده فنی دانشگاه تبریز، جهاددانشگاهی به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به‌ همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان، در آستانه سالروز گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۲۷ دی محوطه دانشگاه تبریز به تصاویر شهدای ۲۷ دی‌ماه این دانشگاه مزین شد.

تصاویر ۲۲ شهید بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز در ۲۷ دی‌ماه سال ۱۳۶۵، در قالب بنرهایی با محتوای معرفی شهدای بزرگوار دانشگاهی در نقاط مختلف دانشگاه تبریز، مشهدالشهدای دانشگاه‌های کشور، با عنوان «راه را با این ستاره‌ها می‌توان پیدا کرد» نصب شده است.

این بنرها با هدف آشنایی دانشجویان با شهدا و یادآوری نقش شهدای دانشگاهی در امنیت و آرامش امروز دانشگاه‌ها طراحی و نصب شده است.

بر اساس این گزارش در سال ۱۳۶۵ راه‌اندازی و مدیریت کارگاه فنی برای تولید مهمات جنگی و خوداتکایی در تولیدات استراتژیک در ساعات غیردرسی بر عهده‌ جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان‌شرقی بود که در ۲۷ دی‌ماه همان سال با بمباران رژیم بعثی عراق، ۲۲ دانشجو و نیروی جهاد دانشگاهی به مقام والای شهادت نائل و ۷ نفر نیز جانباز شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: