کد خبر: 4046176
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸

ماه میهمانی خدا آمد و لحظه‌های ناب دعا و مناجات فرا رسید در این ماه عزیر به میهمانی کریمی دعوت شده‌ایم که خوان کرمش همیشه گسترده و در‌های رحمتش همیشه باز است.

رمضان، ماه میهمانی خدابه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، ماه میهمانی خدا آمد و لحظه‌های ناب دعا و مناجات فرا رسید در این ماه عزیر به میهمانی کریمی دعوت شده‌ایم که خوان کرمش همیشه گسترده و در‌های رحمتش همیشه باز است. از امروز به مهمانی دعوت شده‌ایم و چه خوب است با صفای دل و ضمیری آگاه دلمان را با آیات نورانی کلام وحی صیقل داده و از هر آن چیزی که ما را از مهمانی دل‌های نورانی دور می‌کند پاک کنیم.

سلام بر رمضان، افضل‌ترین ماه خدا، ماه راز و نیاز، ماهی که شب‌ها و روزهایش افضل‌تر از هر روز و شبی است. ماهی که یارب، یارب‌های نیمه شبش دل هر انسانی را مملو از عشق به معبود می‌کند. سلام بر مهمانان خدا که در این ماه پر خیر و برکت سعی می‌کنند آداب مهمانی الهی را به جای آورده و از خوان کرم میزبان که خداوند رحمان و رحیم است متنعم شوند.

پیامبر اکرم(ص) فرمودند: با نیت‌های خالص و دل‌های پاکیزه از خدا بخواهید توفیق روزه داری و تلاوت قرآن را در این ماه، به شما عنایت کند.

یکی از شروط اساسی حضور در این مهمانی الهی روزه داری است، روزه‌ای با شرط و شروط، روزه‌ای واقعی که تمام اعضا و جوارح‌مان نیز روزه باشند. چشم‌ها و گوش‌هایمان جز کلام الهی نبینند و نشنوند و زبانمان جز به ذکر الهی سخن نگوید و رفتارمان رنگ سفید پاکی به خود بگیرد. سبک زندگی خود را تغییر دهیم و این ماه تمرینی باشد برای اصلاح رفتارهایمان در سایر ماه‌های سال. حالا که خداوند توفیق داده است تا ماه ضیافت الهی امسال را نیز درک کنیم بیایید فقرا و نیازمندان را فراموش نکرده و از یاد نبریم، آنها را در نعمت‌هایی که خداوند به ما ارزانی داشته شریک و سهیم کنیم. غمخوار خانواده‌هایی باشیم ‌که توان مالی بالایی ندارند.

توجه داشته باشیم بسیاری از خانواده‌ها در شرایط اقتصادی نابسامانی به سر می‌برند بنابراین در سفره‌های افطاری خود از تجملات، اسراف و ریخت و پاش‌های اضافی و درست کردن انواع غذاها و چند مدل خورشت‌ها و دسرها پرهیز کنیم چرا که با زبان روزه استفاده کردن از این غذاها ممکن نیست و خداوند متعال نیز در آیات متعدد قرآن کریم انسان‌ها را از اسراف و تبذیر نهی کرده است. ولی متاسفانه مشاهده می‌شود تعدادی از خانواده‌ها در ماه مبارک رمضان بسیاری از مواد غذایی را دور ریز می‌کنند و این رفتار شایسته یک مسلمان روزه دار نیست.

رمضان که به نیمه می‌رسد صدای ربناهای شب قدر به آسمان بلند می‌شود. شب قدر که فرشتگان آسمان را به زمین پیوند می‌زنند دست‌ها و دل‌های مومنان به عرش بلند می شود چرا که این شب‌های عزیز شب بخشش و استغفار به درگاه رحمانیت خداوند متعال است.

شب زنده داری و استجابت دعا از اعمال سفارش شده در شب‌های پر فیض قدر است. از خداوند قادر متعال عاجزانه طلب کنیم نگاه مهربانش را بدرقه راهمان کند و دست‌های نوازشگرش را از بندگان خطاکار دریغ نکند.

چه خوب است در این روزها و شب‌های عزیز ماه فضیلت الهی همه مسلمانان را دعا کنیم و گشایش امور را برای جهانیان از آن یکتای بی همتا طلب کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: