کد خبر: 4058598
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد ۴۰ برنامه فرهنگی، سیاسی و عقیدتی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در این استان اجرا می‌شود.

امیر دریادار عباسی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، امیر دریادار رضا عباسی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، امروز، ۳۱ اردیبهشت‌ماه، در نشست خبری به مناسبت سوم خردادماه، گفت: تعداد ۴۰ برنامه فرهنگی، سیاسی و عقیدتی طی هفته دفاع مقدس در این استان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه دستورالعمل اجرایی این برنامه‌ها به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان ارسال شده است، افزود: توجه به کودک، نوجوان و جوانان از عناوین مهم برنامه‌های این هفته است که با توجه به هجمه‌های سنگین دشمنان علیه این قشر، از اهمیت خاصی برخوردار است.

عباسی، عطرافشانی مزار شهدا، اختتامیه همایش جلوه‌های جهاد شهید باکری و سلیمانی، همایش تجلیل از فاتحان و مدافعان خرمشهر، شب خاطره و نمایشگاه عکس، افتتاح فاز اول مرکز آزمون آلایندگی موتورهای دیزیلی در شرکت ایدم و رونمایی از کتاب لاله‌های سرخ شهدای این شرکت و دیدار فرماندهان دوران دفاع مقدس با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی را از جمله برنامه‌های فوق بیان کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی بیان کرد: برنامه‌های امسال سالروز آزادسازی خرمشهر طبق دستورالعمل‌های معظم فرماندهی کل قوا، تمامی مناسبت‌های جبهه مقاومت و دفاع مقدس امسال را تقدیم دستگاه‌ها کردیم و هدف اصلی این برنامه‌ها این است که آنها باید راهبرد داشته باشند.

وی در رابطه با برنامه‌های تدوین شده برای سالروز آزادسازی خرمشهر در استان، بیان کرد: دیدار فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی در دوم خردادماه، عطر افشانی مزار شهدا، همایش جلوه‌های شهیدان باکری و سلیمانی در مدیریت شهری، افتتاح فاز اول اولین مرکز آزمون آلایندگی موتورهای دیزلی در سطح کشور، رونمایی از کتاب لاله سرخ، تلفیق کارهای جهادی در حوزه‌ی صنعتی و دفاع مقدس و همایش مهم و سراسری فاتحان خرمشهر از جمله برنامه‌های ما به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر است.

امیر دریادار عباسی در خصوص آخرین وضعیت پارک موزه دفاع مقدس تبریز گفت: تملک اراضی بر عهده‌ شهرداری است و هرگونه احداث و بهره برداری با نظارت اداره کل حفظ آثار انجام می‌شود که امیدواریم ظرف چند ماه آینده مشکلات مالکیت آنجا برطرف شود و پارک تحویل اداره کل شده و طرح جامع و کلی اجرایی شود.

وی همچنین ادامه داد: باغ موزه دفاع مقدس آذربایجان شرقی کم‌نظیرترین باغ موزه کشور خواهد بود و در بحث جهاد سازندگی و سنگرسازان بی‌سنگر عملیات را تشریح می‌کند.

عباسی در پایان یادآور شد: دانشنامه‌ آذربایجان‌شرقی در دفاع مقدس نیز در دست تدوین است و ۲۵ نفر بر روی آن کار می‌کنند که اکنون ۲۷ درصد پیشرفت دارد و سپس به تهران رفته و به دانشنامه‌ی کشوری تبدیل می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: