کد خبر: 4067175
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳

ارتباط با دانش آموزان نیازمند اطلاعات به‌روز است

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه معلمان آینده باید بدانند که ارتباط با دانش آموزان، نیازمند اطلاعات به‌روز است بیان کرد: دانشجو معلمان باید باور قلبی به رسالت خطیر خود داشته باشند و در این میان دانشجو معلمان بسیجی رسالت ویژه‌ای دارند.

علیرضا صیادی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، علیرضا صیادی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، روز دوشنبه، ششم تیرماه، در نشست صمیمی با دانشجو معلمان بسیجی با اشاره به نقش مهم بسیجی بودن در جریان تدریس، دانشجو معلمان بسیجی را جزو با اخلاق‌ترین و با علم‌ترین معلمان دانست و گفت: آموزش و پرورش دو نوع سرمایه انسانی دارد، یکی سرمایه انسانی به نام معلم و دیگری سرمایه انسانی به عنوان دانش آموز، که آینده ساز کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه معلمان آینده باید بدانند که ارتباط با دانش آموزان، نیازمند اطلاعات به‌روز است، بیان کرد: دانشجو معلمان باید باور قلبی به رسالت خطیر خود داشته باشند و در این میان دانشجو معلمان بسیجی رسالت ویژه ای دارند لذا آموزش و پرورش ما هم این رسالت را بیشتر از کشور های دیگر دنبال می‌کند.

صیادی با بیان اینکه در تمام دنیا دانش‌آموزان دروس مختلف را یاد می‌گیرند ولی تفاوت اساسی آنها با آموزش و پرورش کشور ما این است که آموزش و پرورش اعتقاد محور است، تصریح کرد: علمی که اعتقاد محور و انقلاب محور باشد دغدغه آن بی‌شک متفاوت از اهداف دنیوی خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: علم و مهارت معلمی به‌عنوان نقش آفرین معلم بسیجی، بسیار مهم است و شما باید مهارت انتقال مطلب در کلاس را آموخته و مهارت آموزش را به دانش آموزان یاد دهید تا کلام شما را انتقال دهند.

وی با تأکید بر اینکه بسیجی امروز باید دانشمند و به علم روز مسلح و مسلط باشد، افزود: امام خمینی(ره)‌ دوست داشت با بسیجیان محشور شود چون معنی بسیج را در جبهه‌ها به صورت عملی به مردم تحویل داد؛ لذا شما دانشجویان باید با جمع کردن این دانش‌ها و تاریخ بسیج، دانش بسیج را تولید کنید.

صیادی، با تأکید بر شرکت در تمام فعالیت‌های تشکل‌های مختلف اعم از حوزه‌های جهادی آن را فرصت‌های طلایی برای این دانشجویان دانست و گفت: عدالت، گمشده جامعه ما و شاید تمامی جوامع بشری باشد. سند تحول بنیادین در این خصوص برای اجرای عدالت آموزشی فرازهای بسیار خوبی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و اهمیت پژوهش و علم اظهار کرد: اولین توصیه رهبر معظم انقلاب در تمدن سازی، علم و پژوهش است و بعد معنویت و اخلاق و در مرحله سوم اقتصاد را مطرح کرده‌اند؛ پس اهمیت علم و پژوهش در این بیانیه روشن و آشکار است و شما باید دانشجویانی پژوهشگر و طالب علم باشید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha