کد خبر: 4068124
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰

آموزش بیش از ۱۸ هزار نفر در فنی حرفه‌ای آذربایجان شرقی

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌ شرقی از ارائه آموزش‌های مهارتی برای ۱۸ هزار و ۹۵۰ نفر در سه ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

علی مشایخی، سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان، علی مشایخی، سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌ شرقی، امروز، 11 تیرماه، از ارائه آموزش‌های مهارتی برای ۱۸ هزار و ۹۵۰ نفر در سه ماهه نخست امسال در استان خبر داد و گفت: در مدت یاد شده مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان در بخش دولتی و خصوصی در خوشه‌هایی نظیر خدمات، صنعت، فرهنگ، هنر و کشاورزی سه میلیون و ۱۷۶ هزار و ۷۸۳ نفر ساعت آموزش‌های فنی و مهارتی را به علاقه مندان مهارت آموزی و مهارت افزایی ارائه داده اند.

وی افزود: از این تعداد ۹ هزار و ۷۶۹ نفر در حوزه‌های خدمات، هفت هزار و ۳۷۸ نفر صنعت، یک هزار و ۷۲ نفر فرهنگ و هنر و ۷۳۱ نفر نیز در حوزه کشاورزی آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

مشایخی، خاطرنشان کرد: از مجموع آموزش‌های مهارتی ارائه شده به مهارت آموزان، هشت هزار و ۵۲۵ نفر دوره مربوط به بانوان و ۱۰ هزار و ۲۵۴ نفر نیز مربوط به مردان است.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی ادامه داد: آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی در زندان برای تعداد یک هزار و ۵۶۹ نفر، سکونت گاه‌های غیر رسمی ۱۲۳ نفر، روستا‌ها ۱۶۰ نفر، مراکز ثابت سه هزار و ۱۷۸ نفر، سیار شهری ۶۶۶ نفر، صنعت ۵۶ نفر، صنایع جوار کارگاهی ۴۱۵ نفر، پادگان ۹۰۹ نفر، عشایر ۲۶ نفر، کارگاه مهارت آموزی در محیط کار واقعی تعداد ۱۹۰ نفر، مرکز درمان اجباری معتادان بهبود یافته ۱۰۰ نفر، مرکز درمانی تحت پوشش بهزیستی ۱۳ نفر و مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی نیز ۳۷ نفر ارائه شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :