کد خبر: 4079100
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
استاندار آذربایجان شرقی:

نیازها و مسائل علمی مناطق مختلف توسط دانشگاه رفع شود

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: دانشگاه آزاد باید بتواند از درون، تحول علمی و ساختاری ایجاد کرده و همچنین نیازها و مسائل علمی مناطق مختلف را رفع کند.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌شرقی، روز پنج‌شنبه، 27 مردادماه، در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبداله امام حسین(ع) گفت: امیدوارم با استناد از این مکتب والا همه ما بتوانیم با الگو گیری از این مکتب وظایف و تکالیف‌مان را که به عهده گذاشته شده را به نحوه احسن عمل کرده باشیم و در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران و سازمان‌های خودمان پاسخگو باشیم که باعث رضایت مردم عزیز وطنمان و جامعه هدفی که مسئولیت آن به ما سپرده شده است، باشیم.

وی به نقطه قوت دانشگاه آزاد اسلامی که درآمد زایی است اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای نیازهای کشور که هم ارتقای علمی کشور است و هم مجموعه زیر ساخت‌هایی که باید در دانشگاه آزاد ایجاد بشود را بدون منابع دولتی ساخت ساز می‌کند و هیچ فشاری را برای دولت از لحاظ منابع ایجاد نمی‌کند که دانشگاهای دنیا هم در این مسیر هستند. این نقطه قوت خوب باعث می‌شود که باری از نظام در عرصه علمی را به عهده بگیرد.

خرم، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های دیگر نیز برکاتی داشته است که با پرورش دانشمندان در هیئت علمی باعث تاثیر در روند اجرایی کشور هستند لذا باید کیفیت آموزش را بیشتر از قبل تقویت شود تا فارغ التحصیلان این مجموعه باسوادترین و علمی‌ترین افراد باشند.

استاندار آذربایجان شرقی، از نگاه دقیق علمی دکتر تهرانچی به موضوع ورود به صنایع خاص و دانش بنیان تقدیر کرد و گفت: دانشگاه آزاد با این روش می‌تواند در عرصه مشکلات بومی استان که از بخش علمی حل می‌شود ورود پیدا کند و مشکلات مربوط به بخش‌های مختلف صنعتی در استان را حل کند. این می‌تواند به استان آورده داشته باشد. در این صورت است که دانشگاه آزاد و سازمان‌ها، ادارات در کنارهم قرار میگیرند تا مشکلات مردم را حل کنند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب گفت: مسئولین باید در برنامه ریزی‌های کشور به رویکرد علمی و دانشی بیشتر توجه داشته باشند.

خرم، ابراز امیدواری کرد دانشگاه آزاد اسلامی امروز با این مسیری که آغاز کرده است بتواند هم افزایی در نیازهای کشور را داشته باشد و ما به عنوان دولت سیزدهم، نیازهایمان را به دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کنیم و هم نیازی که به این مجموعه علمی داریم، مطالبه بکنیم تا استان از لحاظ علمی خصوصا در حوزه کارآفرینی بهرمند شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی باید در راستای رفع نیازهای علمی کشور و درآمدزایی باشد، افزود: این رویکردی است که در اکثر دانشگاه‌های دنیا توسط اساتید مجرب و دانشجویان نخبه دنبال می‌شود و نتایج گران‌بهایی به دنبال داشته است.

وی با تأکید بر ارتباط دوسویه میان دانشگاه و کارآفرینان، گفت: برای اینکه برچسب کم‌سوادی بر پیشانی فارغ التحصیلان نخورد و دانشگاه متهم به مدرک‌گرایی نشود، این ارتباط دوسویه ضروری است.

خرم، خاطرنشان کرد: سیاست جدید دانشگاه آزاد، مسأله‌محوری مبتنی بر اقتضائات و مسائل منطقه‌ای است و این راهبرد باید در کیفیت‌بخشی به توان علمی دانشجویان، مسیر قابل اطمینانی طی کند.

استاندار آذربایجان شرقی، تاکید کرد: دانشگاه آزاد باید بتواند از درون، تحول علمی و ساختاری ایجاد کرده و همچنین نیازها و مسائل علمی مناطق مختلف را رفع کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha