کد خبر: 4085922
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸

اعزام ۲۰۰ هزار زائر از آذربایجان‌شرقی به کربلا

استاندار آذربایجان شرقی گفت: امسال ۲۰۰ هزار نفر از مردم استان برای زیارت اربعین به کربلا اعزام شدند که یک آمار بی‌سابقه است.

اعزام ۲۰۰ هزار زائر از آذربایجان‌شرقی به کربلابه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان شرقی، امروز، 25 شهریورماه، در جمع خبرنگاران، گفت: امسال ۲۰۰ هزار نفر از مردم استان برای زیارت اربعین به کربلا اعزام شدند که یک آمار بی‌سابقه است.

وی با اشاره به اینکه تمامی دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های استان با تمام امکانات در خدمت‌رسانی به زائران اربعین با آمادگی کامل تلاش می‌کنند، ادامه داد: ۴۶ موکب از آذربایجان شرقی در مرزهای کشور و در داخل عراق برای خدمات‌دهی به زائران حسینی مستقر هستند.

خرم، با اشاره به اینکه از ۲۳ شهریور ماه بازگشت زائران اربعین از عراق به استان آغاز شده است، گفت: به طور متوسط روزانه ۱۱۵ اتوبوس به مرزهای مختلف از جمله مهران و تمرچین اعزام می‌شوند تا زوار را به استان بازگردانند.

وی اظهار کرد: از ۱۵ شهریور اعزام زائران از طریق هوایی در استان آغاز شد و تا سه روز بعد از اربعین پروازهای برگشت به تبریز ادامه خواهد داشت.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم زائران اربعین حسینی در آرامش، امنیت و ایمنی کامل به استان بازگردند و در این رابطه تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha