عملیات وعده صادق محصول اندیشه قرآنی مقام معظم رهبری است
کد خبر: 4215340
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۶
استاندار آذربایجان‌شرقی:

عملیات وعده صادق محصول اندیشه قرآنی مقام معظم رهبری است

مالک رحمتی، بیان کرد: عملیات غرور آفرین وعده صادق محصول اندیشه قرآنی مقام معظم رهبری است و با این اندیشه در دنیا معنا پیدا کرد.

مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، مالک رحمتی، استاندار آذربایجان‌شرقی، امروز، 23 اردیبهشت‌ماه، در کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دانشگاه تبریز، بیان کرد: عملیات غرور آفرین وعده صادق محصول اندیشه قرآنی مقام معظم رهبری است و با این اندیشه در دنیا معنا پیدا کرد. 

وی افزود: در انتشار اندیشه‌های قرآنی مقام معظم رهبری اندکی کوتاهی کرده‌ایم و فعالیت‌های علمی از این دست که چندین سال است به همت جامعة المصطفی آغاز شده، باید دهه‌های پیش انجام می‌شد.

رحمتی، با بیان اینکه امروز دنیا و بشریت تشنه معارف قرآنی هستند، افزود: اگر زمانی در ایران، کشورهای اسلامی، کشورهای منطقه و جبهه مقاومت همه بر مبنای فرمایشات رهبر معظم انقلاب و زیر پرچم ایشان عملیات انجام می‌دادند، امروز در دانشگاه‌های آمریکا و قلب اروپا به اندیشه های رهبری لبیک می‌گویند.

استاندار آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: پیام اندیشه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب به خانواده‌های ایرانی این است که آموزش و انس با قرآن در ساختن نظام فکری جوانان نقش بی بدیلی دارد.

وی به پیشینه تحصیل اندیشه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب و یادگیری قرآن اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب قرآن را از لحن دلنشین و شیرین مادرشان یاد گرفتند و در خاطراتشان بارها به این نکته تاکید کردند که سرمنشاء اندیشه‌های قرآنی شان، آموزش‌های والده بزرگوارشان بوده است.

رحمتی، با اشاره به آیه ۶۰ سوره انفال «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکُمْ وَ آخَرِینَ مِنْ دُونِهِمْ لا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ یَعْلَمُهُمْ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْ‌ءٍ فِی سَبِیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَ أَنْتُمْ لا تُظْلَمُون» ، گفت: این آیه که شعار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، با عملیات وعده صادق در دنیا معنا پیدا کرد و همگان به بازدارندگی‌ای که این اندیشه قرآنی به کشور هدیه داده است، معترف هستند.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: امروز در نظام فکری قرآنی رهبر معظم انقلاب برای سیاست داخلی و خارجی، خانواده، فرهنگ و جامعه، مسیر صحیح بر پایه قرآن طراحی شده است.

وی گفت: برگزاری چنین نشست‌ها و کنگره‌هایی باعث می‌شود تا ابعاد مختلف اندیشه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب به جوانان و آزادی خواهان دنیا که دنبال یک نسخه نجات می گردند، معرفی شود. 

انتهای پیام
captcha