کد خبر: 3873225
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس، حضور بیش از ۵۰۰ نفر در مسابقات قرآن، اذان و نهج‌البلاغه منطقه آزاد ارس را نشان‌دهنده رشد کمی و کیفی این منطقه در حوزه قرآن نسبت به سال گذشته دانست.

حضور 500 نفر در ششمین دوره مسابقات قرآن منطقه آزاد ارسبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، یوسف داداش‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس امروز، اول بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران، حضور بیش از 500 نفر در ششمین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج‌البلاغه منطقه آزاد ارس را نشان‌دهنده رشد کمی و کیفی این منطقه در حوزه قرآنی نسبت به سال گذشته دانست و گفت: هدف از برگزاری این مسابقات ارتقای کمی و کیفی افرادی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند و رشد آمار شرکت‌کننده‌ها نشان می‌دهد که ارس به اهداف خود نزدیک شده است.

وی با اشاره به اینکه وظیفه سازمان منطقه آزاد ارس در مباحث فرهنگی، توجه بیشتر به مسائل دینی و مذهبی از جمله قرآن کریم است، بیان کرد: این مسابقات تنها به دو روز برگزاری محدود نمی‌شود و سازمان منطقه آزاد ارس در طول سال نیز به تقویت و حمایت از آموزش‌های دینی و قرآنی پرداخته و حمایت و برنامه‌ریزی لازم را در این زمینه دارد.

داداش‌زاده افزود: برگزاری دورههایی برای تربیت مربی و حمایت از مؤسسات فعال قرآنی از جمله این برنامه‌هاست.

معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس در مورد این دوره از مسابقات نیز گفت: تعداد شرکت‌کنندهها در ششمین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج‌البلاغه منطقه آزاد ارس بیش از 500 نفر است.

داداش‌زاده ادامه داد: این رشد آماری زمانی مشخص‌تر می‌شود که بدانیم این مسابقات را با حضور 117 آغاز کرده‌ایم و در دوره پنجم نیز شاهد حضور بیش از 300 نفر در مسابقات بودیم.

وی تصریح کرد: این مقدار رشد کمی نشان می‌دهد که ما همچنان در زمینه آموزش قرآن تأکید داریم و برگزاری مستمر مسابقات باعث شده است که هر ساله شاهد حضور افراد بیشتری در این رقابت‌ها باشیم.

داداش‌زاده عنوان کرد: مسابقات امسال در دو بخش بانوان و آقایان و در رده‌های سنتی مختلف از نونهالان تا بزرگسالان برگزار می‌شود. امسال نیز از اساتید مطرح و بنام کشور در حوزه قرآنی دعوت شده است و کارگاه‌های آموزشی با حضور این اساتید در کنار مسابقات قرآنی برگزار می‌شود.

داداش‌زاده افزود: همچنین برای تمام شرکت‌کننده‌ها، جلسات مشاوره در نظر گرفته شده است تا بتوانند با شناخت استعدادها و نقاط ضعف و قوت خود برای مسابقات آتی و موفقیت‌های بیشتر در این مسیر، آماده‌تر شوند.

وی با اشاره به اینکه نهادسازی و ساختارسازی در دستور کار معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس قرار دارد، گفت: در اکثر حوزه‌ها به این مورد توجه ویژه‌ای شده است. برای نمونه از شکل گرفتن مؤسسات قرآنی حمایت کرده‌ایم و مشارکت این مؤسسات در برگزاری رقابت های قرآنی امسال نسبت به سال گذشته به مراتب بیشتر شده است.

یادآور می‌شود، ششمین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج‌البلاغه منطقه آزاد ارس دوم و سوم بهمن‌ماه 98 برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: