کد خبر: 3965181
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
طی ۲۴ ساعت گذشته؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ نفر بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان‌شرقی جان خود را از دست دادند که این رقم بیشترین تعداد از شیوع بیماری تا به امروز است.

18 بیمار کرونایی در آذربایجان‌شرقی فوت کرده‌اندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، امروز، در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ نفر بر اثر بیماری کرونا در استان جان خود را از دست دادند که این رقم بیشترین تعداد از شیوع بیماری تا به امروز است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۴۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری شدند که قبلا این رقم را تجربه نکرده بودیم.

صومی ادامه داد: ۱۰۵ بیمار بستری در بخش‌های ویژه به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند که هر لحظه ممکن است دچار مشکل شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اظهار کرد: در هفته گذشته آزمایش کرونای بیش از ۶ هزار نفر مثبت بود که نسبت به هفته پیش از آن رشد ۳۵ درصدی داشت.

وی گفت: شتاب شیوع بیماری نسبت به هفته اول و دوم فرودین‌ماه کمی کاهش یافته و امیدواریم با افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص رعایت فاصله اجتماعی در هفته‌های آینده وضعیت بهتر شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: در شرایط خاص چهار هزار تخت می‌توان به بیماران کرونایی اختصاص داد و اگر تعداد بیماران کرونایی نیازمند بستری بیش از این افزایش یابد بیمارستان های استان نخواهند توانست پاسخگو باشند.

وی در خصوص مرحله نخست واکسیناسیون نیز گفت: ۲۵ هزار واکسن به استان آذربایجان‌شرقی اختصاص یافته بود که ۸۳ درصد آن تزریق شده و با اختصاص ۲۳ هزار واکسن دیگر در طی ۲ هفته آینده تزریق دوز نخست به تمامی کادر درمان انجام خواهد شد.

صومی با بیان اینکه مشاغل ردیف های ۲، ۳ و ۴ در شهرهای قرمز تعطیل هستند، گفت: متاسفانه شاهد عدم رعایت فاصله اجتماعی در مشاغل ردیف یک اعم از نانوایی‌ها، داروخانه‌ها و مطب‌های پزشکی هستیم که خود تبدیل به کانون انتشار ویروس شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: