کد خبر: 3968849
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲
رئیس دادگستری اهر از جایگزین شدن خرید تبلت برای دانش آموزان نیازمند به جای حبس محکومان در این شهرستان خبر داد.

خرید تبلت؛ جایگزین حبس محکومان در اهربه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام محمدعلی نظری، رئیس دادگستری شهرستان اهر، روز گذشته، 12 اردیبهشت‌ماه، در جلسه شورای آموزش و پرورش اهر، گفت: دستگاه قضائی برای بهره‌مندی دانش‌آموزان بی‌بضاعت از آموزش‌های غیرحضوری در شرایط کرونایی نقش ایفاء می‌کند، به‌طوری‌ که با صدور احکام جایگزین حبس، محکومان به تأمین تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت و امکانات آموزشی ملزم شده‌اند.

وی ادامه داد: در موضوع دسترسی دانش‌آموزان ساکن در مناطق حاشیه‌ای با دانش آموزان مرکز شهر اهر به امکانات آموزشی و رایگان، نباید تبعیض وجود داشته باشد و شرایط کرونایی که موجب تحصیل غیرحضوری شده دانش‌آموزان بسیاری امکان بهره‌مندی از آموزش غیرحضوری را ندارند.

رئیس دادگستری اهر تصریح کرد: ممانعت از تحصیل دانش‌آموزان طبق قانون جرم دانست و هر کسی از والدین گرفته تا شخص ثالث از تحصیل دانش‌آموزان ممانعت کند مجرم محسوب می‌شود و مطابق قانون با آن فرد یا افراد برخورد می‌کنیم.

نظری با اشاره به اینکه دریافت هرگونه وجه خارج از مشارکت‌های مردمی در مدارس غیرقانونی است گفت: مشارکت‌های مردمی در مدارس کاملاً اختیاری است و بر اساس قانون دریافت وجه اجباری علناً خلاف است.

وی افزود: متأسفانه برخی از مدیران مدارس اهر هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان، والدین را مجبور به پرداخت وجه می‌کردند و با وجود اطلاعیه‌های آموزش و پرورش مبنی‌ بر عدم دریافت وجه در حین ثبت‌نام، برخی مدیران هیچ اعتنایی به دستورها و بخشنامه‌ها نمی‌کردند.

رئیس دادگستری اهر یادآور شد: البته به علت تأمین نشدن هزینه‌های مدارس از سوی دولت؛ مدیران مدارس مجبور به دریافت وجه در قالب مشارکت‌های مردمی هستند، ولی بعضاً والدین به لحاظ شرایط اقتصادی توان مشارکت را ندارند از این‌رو دریافت هرگونه وجه را غیرقانونی اعلام کردیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: