کد خبر: 4066691
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی بیان کرد:

تلاش دشمن برای گسترش بدحجابی در جامعه

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم با اشاره به تلاش دشمن برای گسترش بدحجابی در جامعه گفت: برخی اتفاقات ناخوشایندی که در حوزه حجاب می‌افتد در واقع دشمن حجاب را بهانه قرار داده است تا زمینه براندازی نظام را فراهم سازد.

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل ارشاد اسلامی استان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز، شامگاه، چهارم تیرماه، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با اشاره به اینکه در روایات ائمه معصومین(ع) توجه خاصی به مسئله عفت شده است اما متأسفانه  اکنون جامعه به سمت بی عفتی پیش می‌رود، اظهار کرد: برای تقلیل بی‌عفتی باید راهکارهای عملیاتی برنامه ریزی و انجام شود.

وی تصریح کرد: خط مشی کلی نظام در مورد حجاب همیشه مدارا و رعایت کردن حال مردم بوده است. امروز علیرغم برخی قانون‌شکنی‌ها توسط بعضی افراد در این حوزه هیچ فرد منصفی نمی‌تواند مدارای نظام با این افراد را انکار کند اما اینکه یک تجمع ساختارشکنانه‌ای صورت بگیرد حتماً نیازمند برخورد قهری است تا از تکرار علنی بی‌قانونی و ضایع شدن حق‌الناس جلوگیری شود.

آل هاشم، بر لزوم تبیین فرهنگی و هنری مسئله حجاب از طرق مختلف مانند فیلم و سریال و نقاشی و سرود و ... تأکید کرد و گفت: یک حرکت و اقدام نمادین فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف مانند سرود «سلام فرمانده» می‌تواند تأثیرگذاری بسیار بالا و اثرات مطلوبی داشته باشد.

امام‌جمعه تبریز، نقش بانوان در گسترش و تأثیرگذاری سرود سلام فرمانده را ارزشمند و پررنگ  بیان کرد و گفت: حضور و همراهی و تشویق مادران برای همخوانی این سرود بسیار چشمگیر بود و می‌توان گفت در واقع این زنان هستند که برخی تحولات اجتماعی را رقم می‌زنند.

وی همچنین با اشاره به تلاش دشمن برای گسترش بدحجابی در جامعه گفت: برخی اتفاقات ناخوشایندی که در حوزه حجاب می‌افتد در واقع دشمن حجاب را بهانه قرار داده تا زمینه براندازی نظام را فراهم سازد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، به فرارسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اشاره کرد و افزود: اوقات فراغت با عنصر شادی پیوند خورده است و باید برنامه‌های ویژه ای برای این دوران درنظر گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha