کد خبر: 4077292
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲

نمایشگاه «نذر و رزم حق» در تبریز گشایش یافت

نمایشگاه «نذر و رزم حق» به مناسبت ایام محرم و سالگرد انقلاب مشروطیت در محل خانه موزه مشروطه تبریز گشایش یافت.

نمایشگاه، «نذر و رزم حق، تبریز، خانه مشروطهبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی استان، نمایشگاه «نذر و رزم حق» به مناسبت ایام محرم و سالگرد انقلاب مشروطیت امروز، 19 مردادماه، در محل خانه موزه مشروطه تبریز گشایش یافت.

احمد حمزه‌زاده، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی در مراسم افتتاح این نمایشگاه، با بیان اینکه آیین‌های سوگواری ایام محرم در استان دارای پیشینه‌ای طولانی است که طی سال‌ها به‌ صورت سینه‌ به‌ سینه به نسل‌های بعدی انتقال‌یافته است، گفت: آثار به‌ جای مانده از مراسم‌های مختلف سوگواری ایام محرم از جمله مواریث ارزشمند و حفظ و نمایش آن‌ها به نسل جوان اقدامی مهم است که این اداره‌ کل در این راستای برگزاری نمایشگاه «نذر و رزم حق» در خانه موزه مشروطه تبریز اقدام کرده است.

وی ادامه داد: در نمایشگاه «نذر و رزم حق تبریز»، آثاری از آیین‌‌های سوگواری محرم در اقصی نقاط آذربایجان شرقی و به خصوص تبریز از دوره قاجار، به نمایش گذاشته‌ شده است.

حمزه زاده، نقش میراث فرهنگی در حفظ و نگهداری از آثار عزاداری و سوگواری محرم استان را مهم خواند و اظهار کرد: با حفظ و نمایش آثار تاریخی تعزیه‌ها و آیین‌های سوگواری ایام محرم، نسل جدید با میراث تاریخی و دینی بیشتر آشنا می‌شوند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی بیان کرد: این نمایشگاه تا ۲۶ شهریور ماه سال‌جاری در طبقه همکف خانه موزه مشروطه برای بازدید عموم دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به این خانه ـ موزه، ضمن بازدید از موزه فاخر مشروطه، از این نمایشگاه نیز بازدید کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha