کد خبر: 4077319
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰

جهاددانشگاهی توانسته بسیاری از مشکلات کشور را حل کند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: یکی از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی، جهاددانشگاهی است که به خاطر رویکرد جهادی و غیر بروکراتیک توانسته بسیاری از مشکلات کشور را حل و برطرف کند.

روح الله متفکر آزاد نماینده مردم تبریز در مجلسبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، روح اله متفکر آزاد، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، امروز، ۱۹ مردادماه، به مناسبت چهل و دومین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی در بازدید از بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: یکی از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی، جهاد دانشگاهی است که به خاطر رویکرد جهادی و غیر بروکراتیک توانسته بسیاری از مشکلات کشور را حل و برطرف کند.

وی ادامه داد: دستاوردهای جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی بسیار ارزشمند است چراکه هر کدام از آنها توانسته گرهی بزرگ از کشور را باز کند. 

متفکر آزاد، همچنین در خصوص طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده‌ها افزود: برای افزایش فرزندآوری، مشوق‌های بسیاری را تدوین کردیم و مشکلات حوزه‌ی مالی، فرهنگ‌سازی و تسهیلات لازم را برطرف کردیم که قانون حمایت از جوانی جمعیت قانون قابل دفاعی است اما شاید خطا هم داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، خاطرنشان کرد: قانون جوانی جمعیت در مجلس شورای اسلامی رأی نیاورد چراکه موضوعی زمان‌بر بود و هر بند آن به بحث و گفت‌وگوی بسیاری نیاز داشت و گروهی از متخصصین مجلس، پزشکان و کمیسیون‌های اجتماعی جمع شدند و تصویب کردند و اما در پنج سال و به طور آزمایشی اجرا می‌شود و اگر موفق عمل کند، تایید می‌شود اما در عین حال که موقت است، باید مواردی را اضافه کرده و دغدغه‌ها را برطرف کنیم. 

وی یادآور شد: قانون جوانی جمعیت نیاز به بررسی مجدد دارد تا مجدداً بررسی شده و در خصوص آن مشورت شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: در خصوص مسئله جهش تولید دانش بنیان نیز اقدامات بسیاری انجام شده است و تحرکی را در شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان ایجاد کردیم که بی‌سابقه است.

جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این بازدید گفت: سالانه بیش از ۲۱ هزار مراجعه کننده به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی وجود دارد که این یک موفقیت بزرگ برای مجموعه جهاد دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه شش مرکز درمان ناباروری در تبریز به صورت خصوصی و دولتی فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: . خوشبختانه پوشش بیمه ای شروع شده است انشالله کامل‌تر خواهد شد. امیدواریم با تدبیر هایی که می‌شود بار هزینه ها از مردم برداشته شود.

محسنی، ادامه داد: غربالگری علاوه بر مزایا می‌تواند زیان هایی بر بیمار داشته باشد که ما می‌خواهیم با اقدامات پیشگیرانه مانع این زیانها در روشIVF شویم.

وی افزود: روش های بیوشیمی خطای بیشتری در تشخیص دارند که به همین دلیل باید غربالگری به صورت روش‌های دقیق و بر مبنای DNA انجام شود علاوه‌بر اینکه این نوع خطر کمتری دارد، حدود ۹۹ درصد نیز به درستی و بدون خطا انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، در پایان با بیان اینکه رضایت عامه بیماران از عملکرد مثبت مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی موجب خرسندی و نشاط پرسنل پر تلاش است، بیان کرد: در راستای جوانی جمعیت علاقمندی خانواده برقابلیت انتخاب جنس جنین بیشتر شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha