کد خبر: 4093901
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸

بیش از یک‌هزار زوج نابارور در آذربایجان‌شرقی شناسایی شدند

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه هم اکنون هفت مرکز نازایی و ناباروی در استان خدمات ارائه می‌دهند، گفت: تاکنون یک‌هزار و ۸۴۰ زوج نابارور در استان شناسایی شدند و حدود سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه برای خدمات نازایی و ناباروی پرداخت شده است.

وحید مجیدی، مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، وحید مجیدی، مدیرکل بیمه سلامت استان، امروز، اول آبان‌ماه، در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به ارائه هزینه‌های خدمات ناباروری و نازایی توسط بیمه سلامت، با بیان اینکه تمامی مراکز ملزم به عقد قرارداد با این سازمان هستند، گفت: هیچ گونه محدودیتی برای عقد قرارداد با بیمارستان‌ها و مراکز خصوصی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون هفت مرکز نازایی و ناباروی در استان آذربایجان‌شرقی خدمات ارائه می‌دهند، گفت: تاکنون یک هزار و ۸۴۰ زوج نابارور در استان شناسایی شده‌اند و نزدیک به سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان نیز هزینه برای خدمات نازایی و ناباروی پرداخت شده است.

مجیدی اظهار کرد: از اوایل سال گذشته تا کنون هیچ گونه بدهی به کلینیک‌ها، آزمایشگاه‌ها، پزشکان و داروخانه‌ها نداریم و قسمت زیادی از مطالبات مهرماه نیز تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه امسال از نظر پرداخت مطالبات به مراکز طرف قرارداد جزو طلایی‌ترین سالها قرار داریم، گفت: تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شده و هیچ‌گونه بدهی به این مراکز نداریم. 

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با اشاره به پویایی سازمان در اجرای ۱۰۰ درصد نسخه نویسی الکترونیک، گفت: نسخه‌نویسی الکترونیک حتی در مؤسسه‌های غیرطرف قرارداد نیز انجام می‌شود و مشکلات آن نسبت به سال گذشته به صفر رسیده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه بیمه سلامت من، بیان کرد: سامانه خدمات شهروندی خدماتی از جمله سوابق بیمه ای، درمانی، خدمات پزشکی و دارویی و بستری از سال ۱۳۹۸ به بعد را ارائه می‌دهد و افراد فاقد بیمه نیز می‌توانند با مراجعه به این سامانه و ثبت نام مشخصات خود از مزایای بیمه رایگان یا حمایتی با مشخص شدن دهک خود بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی همچنین با اشاره به حذف ارز ترجیحی دارو از شرکت‌های خصوصی تولید و واردکننده دارو و واگذاری آن به سازمان‌های بیمه دولتی براساس سیاست‌های بالادستی و قانون مجلس، گفت: رقم پرداختی به داروخانه‌ها در شهریور ماه جاری ۲۰ میلیارد تومان بود که از این رقم ۱۵ میلیارد تومان ارز ترجیحی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده با بیان اینکه شهروندان با مراجعه به این پزشکان از مزایای پزشک خانواده از جمله ارز ترجیحی دارو و نیز حق ویزیت بسیار پایین برخوردار می‌شوند، گفت: حدود ۲۲۰ پزشک در استان عضو طرح پزشک خانواده هستند که برای ۳۵۰ هزار نفر خدمات ارائه می‌دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha