کد خبر: 4094252
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
استاندار آذربایجان‌شرقی:

خروجی تمام فعالیت‌ها باید به اشتغال جوانان ختم شود

استاندار آذربایجان‌شرقی، با تاکید به خروجی‌محور بودن تمام اقدامات انجام گرفته در راستای توسعه علم‌وفناوری استان، تصریح کرد: خروجی اصلی تمام فعالیت‌های استان باید به اشتغال جوانان و افزایش صادرات ختم شود.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقی، شامگاه دوشنبه، دوم آبان ماه، در آیین گشایش دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی تبریز، اظهار کرد: از نیمه دوم سال گذشته حرکتی در استان شروع شد و یک سند جامع توسعه تدوین شد که استفاده بهینه از همه منابع با نگاه آینده پژوهانه به ویژه با مشارکت بخش خصوصی از اهداف این سند است.

وی در خصوص نقش معادن در اقتصاد استان آذربایجان‌شرقی، گفت: در معادن استان بالغ بر هشت میلیارد تن مواد معدنی وجود دارد که از این حیث در میان استان‌های کشور رتبه اول را داریم، ۳۵ معدن دچار رکود شده بود که با تلاش‌ جهادی دست اندرکاران فعال شده است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: در سیاست‌گذاری‌ کلان محور حرکت اقتصادی استان تاکید ما روی بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی سازماندهی و راهبری زیست بوم نوآوری و راه اندازی کارخانه نوآوری را از جمله اقدامات استان در حوزه فناورانه و افزایش شرکت های دانش بنیان اعلام کرد و گفت: ارتقای نقش محوری مراکز تحقیقاتی، ایجاد ارتباط شرکت های بزرگ صنعتی با شرکت های دانش بنیان، توسعه حمایت های مالی از دانش بنیان ها و تخصصی کردن مراکز نوآوری رشد پارک علم و فناوری از جمله اهداف سند جامع توسعه است.

خرم با تاکید به خروجی‌محور بودن تمام اقدامات انجام گرفته در راستای توسعه علم‌وفناوری استان، تصریح کرد: خروجی اصلی تمام فعالیت‌های استان باید به اشتغال جوانان و افزایش صادرات ختم شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha