کد خبر: 4101692
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶

تبدیل کتابخانه‌ها به مرکز رشد مهارت‌ها و تعاملات فکری ضروری است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اینکه کتابخانه‌ها باید مرکزی برای یادگیری، رشد مهارت‌ها و ارتقای تعاملات فکری و عملی برای تولید علم باشد، گفت: کتابخانه جذاب باید هدایت کننده اوقات فراغت و توسعه دهنده فرهنگ مطالعه و افزایش کتابخوانی به‌ویژه در میان جوانان، نوجوانان و کودکان باشد.

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌های استان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، شامگاه، اول آذرماه، در دیدار مدیران و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت هفته کتاب، گفت: کتابخانه‌های عمومی پایگاه‌های اجتماعی برای رجوع اقشار مختلف جامعه هستند و در این زمینه تشکیل گروه‌های مطالعاتی برای نقد و بررسی سیر مطالعاتی دوره‌های تاریخی و سیاسی ایران و جهان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه‌ها باید مرکزی برای یادگیری، رشد مهارت‌ها و ارتقای تعاملات فکری و عملی برای تولید علم باشد، افزود: کتابخوانی جذاب باید هدایت کننده اوقات فراغت و توسعه دهنده فرهنگ مطالعه و افزایش کتابخوانی بویژه در میان جوانان، نوجوانان و کودکان باشد.

وی عزم جدی نهاد کتابخانه‌های عمومی برای کمک به بالندگی فکری جامعه را خواستار شد و خطاب به مسئولان این نهاد گفت: سعی کنید ارتقا دهنده آگاهی عمومی باشید و دسترسی آسان و عادلانه برای همه جامعه فراهم کنید.

آل‌هاشم با تأکید بر نقش مهم کتابخوانی در سعادت جوامع بشری، گسترش و تعمیم فرهنگ کتابخوانی را ضرورت اجتماعی خواند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در همین زمینه با اشاره به اینکه کتاب به فرد یا گروه خاصی تعلق ندارد و عموم مردم باید کتابخوانی و حضور در کتابخانه را نیاز پایان ناپذیر خود بدانند، تصریح کرد: در این میان همه سازمان‌ها و برنامه‌ریزان فرهنگی وظیفه دارند برای ایجاد میل و انگیزه به کتاب خوانی و تسهیل شرایط دسترسی به کتاب به ویژه کتاب خوب در جامعه گام بردارند.

وی توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به موضوع کتاب و کتابخوانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: با وجود پیشرفت‌های دیجیتالی و گسترش روزافزون شبکه‌ها و فضاهای مجازی هیچ چیز جای کتاب و انس با کتاب را نمی‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha