کد خبر: 4102580
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰

دولت از افزایش تردد در مرزها استقبال می‌کند

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت از افزایش تردد در مرزهای کشور استقبال و از هر گونه اقدامی برای جلب رضایت و تسهیل تردد و اقامت آنها در داخل کشور در چارچوب‌های مشخص‌شده حمایت می‌کند.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان شرقی، امروز، پنجم آذرماه، در نشست بررسی آخرین وضعیت پایانه مرزی جلفا و تردد اتباع خارجی، گفت: دولت از افزایش تردد در مرزهای کشور استقبال و از هر گونه اقدامی برای جلب رضایت و تسهیل تردد و اقامت آنها در داخل کشور در چارچوب‌های مشخص‌شده حمایت می‌کند.

 وی با اشاره به افزایش رفت‌وآمد اتباع جمهوری آذربایجان و نخجوان از این نقطه مرزی، اظهار کرد: هیچ گونه محدودیتی برای تردد اتباع خارجی از مرزهای استان نداریم و دولت نیز از این موضوع استقبال می‌کند.

خرم، از فرمانداری جلفا و دستگاه‌های مسئول در حوزه مراودات مرزی خواست تا تسهیلات لازم برای رفت‌وآمد و اقامت مسافران خارجی ایجاد و سازوکارهای مناسب برای تامین نیاز آنها را تهیه کنند.

استاندار آذربایجان شرقی درخصوص خروج کالاهای مسافری از مرزهای استان نیز گفت: به غیر از دارو و کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز در داخل کشور، خرید و خروج بقیه کالاها توسط اتباع خارجی بلامانع است.

وی افزود: در مورد کالاهای اساسی نیز می‌توان با ایجاد فروشگاه‌هایی در پایانه مرزی و با رعایت ملاحظات مربوط به تنظیم بازار، بخشی از نیاز مسافران خارجی را تامین کرد که باید شیوه‌نامه‌ای در این خصوص توسط دستگاه‌های مسئول تهیه شود.

خرّم تاکید کرد: هرگونه تصمیمی درخصوص نحوه تردد اتباع خارجی و تامین نیازهای آنان باید به شکل مطلوب در هنگام ورود اطلاع‌رسانی شود تا موجبات نارضایتی آنان فراهم نشود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha