کد خبر: 4102892
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۰
دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

پیشرفت اقتصادی منوط به اعتلای فرهنگی است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به اینکه پیشرفت اقتصادی منوط به اعتلای فرهنگی است، گفت: بار فرهنگی انقلاب اسلامی بر روی دوش فعالان فرهنگی است، از این‌رو ضروری است همه فعالان فرهنگی منطقه در همه زمینه‌ها در کنار مسئولان بوده و ارائه راهکار کنند تا برکات فرهنگی بیش از پیش شود.

حجت الله عبدالملکی، دبیر شورای عالی مناطق آزادبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد ارس، حجت‌الله عبدالملکی، مشاور رئیس‌جمهور ، یکشنبه شب، ششم آذرماه، در نشست با فعالان فرهنگی منطقه آزاد ارس اظهار کرد: معتقدیم توسعه فرهنگی ذیل اقتصاد مقاومتی‌ است و اگر پیشرفت و توسعه فرهنگی اجتماعی در مناطق آزاد اتفاق نیفتد، پیشرفت اقتصادی به هر میزان که باشد برای ما قابل قبول نیست زیرا فرهنگ جهادی و تولید ملی دو رکن اساسی اقتصاد مقاومتی است.‌

وی افزود: ارس چهارمین مقصد ما در بازدید از مناطق آزاد کشور است. در مدت حضور در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد دو مقوله فرهنگ و اقتصاد را در اولویت‌ قرار داده‌ایم و بر همین اساس، در سفر به مناطق، نشست با فعالان حوزه فرهنگی را در راس امور است تا هم دغدغه‌ها شنیده شود و هم راهکارها در راستای بهبود عملکرد ذیل اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی کشور با اشاره به اینکه پیشرفت اقتصادی منوط به اعتلای فرهنگی است، افزود: انقلاب اسلامی تمامی بار فرهنگی‌اش بر روی دوش مردم و فعالان فرهنگی است از این‌رو ضروری است تمامی فعالان فرهنگی منطقه در همه زمینه‌ها در کنار مسئولان بوده و ارائه راهکار کند تا برکات فرهنگی بیش از پیش شود.

معصومه پاشایی، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شواری اسلامی نیز در این در نشست گفت: رونق اقتصادی یکی از مهمترین مؤلفه‌های توسعه فرهنگی است و حداقل کاری که برای مناطق آزاد می‌توانیم انجام دهیم این است که اجرای مشوقات اولیه پیش‌بینی شده در قانون را به مناطق آزاد برگردانیم.

وی ادامه داد: این اقدام خود به خود توسعه چشمگیری در تک تک مناطق ایجاد خواهد کرد و این نیز زمینه‌ساز توسعه فرهنگ و افزایش نشاط اجتماعی در مناطق خواهد بود.

پاشایی، در خصوص گلایه یکی از حاضران در خصوص تامین نشدن دستگاه سی تی اسکن بیمارستان دکتر ساجدی هادی‌شهر یادآور شد: هزینه خرید سی تی اسکن بیمارستان با کمک سازمان منطقه آزاد ارس، مردم و خیران دو سال قبل تهیه شد است ولی چون اصرار بر این بود که دستگاه خارجی تهیه شود مجبور هستیم در لیست نوبت وزارت بهداشت و درمان قرار بگیریم و این روند به‌دلیل اولویت دار نبودن شهرستان جلفا براساس فرایند وزارت زمانبر خواهد بود.

در این نشست تعدادی از فعالان فرهنگی منطقه آزاد ارس از جمله جامعه هنری، برخی از فعالان حوزه رسانه، دانشجویان، دانش‌آموزان، طلاب، جوانان و... به بیان دغدغه‌های خود و ارائه راهکار پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha