کد خبر: 4119010
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
استاندار آذربایجان شرقی:

عوامل شکل‌گیری و تداوم انقلاب به نسل‌های آینده منتقل شود

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه باید عوامل شکل‌گیری و تداوم انقلاب را برای خودمان یادآوری و به نسل‌های آینده منتقل کنیم، گفت: مردم دوران حاکمیت وابسته طاغوت را که سراسر استبداد و دیکتاتوری بود، دیدند و پشت سر امام حرکت کردند و خداوند به برکت مجاهدت آنان انقلاب اسلامی را به این کشور عطا کرد.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقی، امروز، 12 بهمن ماه، در مراسم آغاز دهه فجر و گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مصلای امام خمینی(ره) تبریز، با بیان اینکه آمار و ارقام گویا، حاکی از پیشرفت‌های چشمگیر کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: ایران امروز کشور مستقلی است که می‌تواند روی پای خود بایستد و بدون اینکه در مقابل دولت‌های ستمکار سر تعظیم فرود آورد به الگویی برای پیشرفت تبدیل شود.

وی افزود: انقلاب اسلامی بر پایه اعتقاد به خدا، رهبری الهی و وحدت و یکپارچگی ملت شکل گرفت و با تکیه بر این سه رکن اساسی، تداوم یافته و هیچ قدرتی توان مقابله با آن را ندارد.

خرم، با تأکید بر اینکه باید عوامل شکل‌گیری و تداوم انقلاب را برای خودمان یادآوری و به نسل‌های آینده منتقل کنیم، افزود: مردم ما دوره حاکمیت  وابسته طاغوت را که سراسر استبداد و دیکتاتوری به معنای واقعی بود، دیدند و پشت سر امام حرکت کردند و خداوند متعال به برکت مجاهدت آنان، انقلاب اسلامی را به این کشور عطا کرد.

استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه شعار دولت تحقق ایران قوی در پرتو رهنمودهای امام و رهبری است، تصریح کرد: این دولت، غیر از توانمندی‌های‌ ملت و پشتوانه‌های عظیم دینی به چیز دیگری وابسته نیست و این مرزبندی دولت با دشمنان نظام و ملت است.

وی ادامه داد: برای درک عظمت انقلاب باید دستاوردهای آن را مرور کنیم و بدانیم که از کجا به کجا رسیده‌ایم؛ امروز در پرتو انقلاب، نظام‌سازی در کشور صورت گرفته و الگویی برای تحقق تمدن اسلامی برای ملت‌های مسلمان ایجاد شده است.

خرم اظهار کرد: این را در ۴۴ سال گذشته به اثبات رسانده‌ایم و مردم ما در مقابل تحریم‌ها و هجمه‌های مختلفی که هیچ نظام سیاسی تاب و توان مقابله با آن را نداشت، ایستادند و هر روز یک دستاورد جدیدی به جهان عرضه کردند.

وی با بیان اینکه ایران جزو ده کشور برتر در باشگاه علم و دانش جهان است، افزود: ایران امروز کشور مستقلی است که می‌تواند روی پای خود بایستد و بدون اینکه در مقابل دولت‌های ستمکار سر تعظیم فرود آورد به الگویی برای پیشرفت تبدیل شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بعد از انقلاب در آذربایجان شرقی هم پیشرفت‌های وسیعی ایجاد شده، مطرح کرد: امروز ما در شاخص‌های توسعه، آمار و ارقام گویایی داریم؛ هرچند که مشکلاتی در حوزه اقتصاد داریم اما این مشکلات هم ناشی از توطئه‌های دشمنان ملت و نظام است.

وی در تشریح برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان آذربایجان شرقی، گفت: افزایش 57 درصدی شبکه آب شهری و 900 درصدی شبکه آب روستایی، بهره‌مندی تقریباً تمام روستاهای استان از نعمت برق و گاز، افزایش 10 برابری تولید محصولات باغی و 70 برابری محصولات گلخانه‌ای، تولید 100 درصد نیاز غذایی استان و صادرات محصولات غذایی و مقاوم‌سازی 14 هزار واحد مسکن روستایی تنها بخشی از دستاوردهای کم‌نظیر در استان است.

وی ادامه داد: در حوزه صنعت، قبل از انقلاب ۸۵۰۰ نفر شاغل بودند که امسال به ۱۵۰ هزار نفر رسیده و تعداد شهرک‌های صنعتی هم از یک شهرک در سال 57 به ۵۷ شهرک رسیده است.

خرم با اشاره به اقدامات دولت در حوزه‌های مختلف، گفت: آغاز ساخت 67 هزار واحد مسکن، پایان عملیات اجرایی بزرگراه‌های بستان‌آباد ـ سراب و خواجه ـ ورزقان و اجرای مرحله نهایی آزادراه تبریز ـ صوفیان و همچنین آسفالت‌ریزی 774 کیلومتر از راه‌های اصلی شامل 394 کیلومتر راه روستایی از فعالیت‌های انجام‌شده در این مدت بوده است.

وی گفت: در ایام دهه فجر امسال نیز بیش از 3300 طرح اشتغال‌زا در حوزه‌های مختلف با سرمایه‌گذاری حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان در استان افتتاح می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha