اجرای بیش از ۲ هزار برنامه هفته دفاع‌مقدس در آذربایجان‌شرقی
کد خبر: 4169618
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳

اجرای بیش از ۲ هزار برنامه هفته دفاع‌مقدس در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه ۲ هزار عنوان برنامه به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در این استان برگزار می‌شود، گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران نقش محوری و راهبردی در عرصه جنگ ترکیبی دارند و باید ارزش‌های دفاع مقدس را به خوبی به جامعه انتقال دهند.

امیرعباسی، مدیرکل حفظ اثار آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، امیر دریادار رضا عباسی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، امروز، ۲۷ شهریورماه، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ۲هزار عنوان برنامه به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در این استان برگزار می‌شود، گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران نقش محوری و راهبردی در عرصه جنگ ترکیبی دارند و باید ارزش‌های دفاع مقدس را به خوبی به جامعه انتقال دهند. 

وی افزود: اصحاب رسانه و خبر در توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نیز تبیین دستاوردهای بی‌انتهای دفاع مقدس مهم‌ترین رسالت را بر عهده دارند و باید به این نقش خود به خوبی عمل کنند.

عباسی با تأکید بر اینکه رسالت اصلی در بیان و توضیح ناگفته‌ها و ابعاد مختلف دفاع مقدس بر عهده رسانه‌ها است، ادامه داد: بی‌تردید انتشار هر خبر و گزارش از دوران هشت سال دفاع مقدس می‌تواند در بسط و گسترش این فرهنگ و گنج بی‌نظیر تأثیرگذار باشد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی، نامتعارف بودن، ناشناخته بودن و نامشخص بودن جبهه و تجهیزات را از ویژگی‌های مهم جنگ ترکیبی بیان و اظهار کرد: رزمندگان این عرصه خبرنگاران و اهالی رسانه هستند که باید با تیزبینی و شناخت دقیق عرصه جنگ بتوانند کشور و به خصوص نسل جدید و جوان را از ترکش های حملات جنگ ترکیبی مصون نگه دارند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران در این عرصه مهم در لبه خاکریز دشمن قرار دارند، یادآور شد: در صورتی که رسانه‌ها نسبت به رفع شبهات، بدگمانی‌ها و تردیدهای نسل جوان نسبت به هشت سال دفاع مقدس بی‌تفاوت بوده و ایفای نقش نکنند، گسست بین نسلی جامعه را در برگرفته و بسیاری از دستاوردهای عظیم انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به ورطه فراموشی سپرده می شود.

عباسی هفته گرامیداشت دفاع مقدس را بهانه‌ای برای ترسیم و تبیین ابعاد مختلف این دوران افتخارآمیز دانست و با اشاره مجدد به شعار امسال این هفته مبنی بر «ما متحد هستیم»، گفت: در این هفته که برنامه‌های مختلف آن در آذربایجان‌شرقی از فردا آغاز و تا هفتم مهرماه تداوم خواهد داشت، در حوزه‌های فرهنگی، عقیدتی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی بالغ بر ۲ هزار عنوان برنامه در شهرها، بخش‌ها و روستاهای استان اجرا خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی، توجه به نقش بانوان در هشت سال دفاع مقدس و نیز نسل جدید و جوان را از مؤلفه‌های مهم برنامه‌های امسال هفته دفاع مقدس در کشور و آذربایجان شرقی بیان کرد و افزود: بر همین اساس ۵۰ درصد مجموع برنامه‌های این هفته قشر بانوان و جوانان و نوجوانان را در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس بسیاری از مادران و زنان ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف پشت جبهه دلاوری، از خود گذشتگی و جان فشانی‌های بی‌مانندی از خود با یادگار گذاشتند که نباید این مهم از یادها فراموش شود.

عباسی، دیدار فرماندهان نظامی و انتظامی مستقر در آذربایجان‌شرقی با نماینده ولی فقیه در استان، رونمایی از تعداد ۱۰ عنوان کتاب دفاع مقدس، افتتاح و بهره‌برداری از نخستین شهرک بازی‌های یارانه‌ای ویژه کودکان و نوجوانان در پارک شمیم پایداری، بازسازی عملیات الی بیت المقدس طی هشت شب در پارک شمیم پایداری، برگزاری رژه نیروهای مسلح در میدان آذربایجان، برپایی نمایشگاه دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس در پارک ائل گلی تبریز، تجلیل از رزمندگان در استانداری، تجلیل از رزمندگان خط مقدم دوران جنگ در هتل ائل گلی و رونمایی از سه عنوان سوژه در باغ موزه دفاع مقدس را از جمله برنامه های مهم هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی برشمرد.

انتهای پیام
captcha