کد خبر: 4220690
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۰
استاد حوزه و دانشگاه:

سلوک رفتاری شهید آل‌هاشم افراد بسیاری را جذب انقلاب کرد

حجت‌الاسلام مجتبی نظری با بیان اینکه شهید آیت‌الله آل‌هاشم با سلوک رفتاری خود افراد بسیاری را به نماز جمعه تبریز جذب کرد، گفت: ایشان با حضور در بین مردم و فضای مجازی، مشکلات گره خورده بسیاری را باز کرد.

حجت الاسلام نظری، استاد حوزه و دانشگاه

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام مجتبی نظری، استاد حوزه و دانشگاه، روز گذشته، 20 خردادماه، در آیین یادبود شهدای خدمت در شرکت تراکتورسازی تبریز، اظهار کرد: اگر فضایی که در تشییع شهدای خدمت بر جامعه حاکم بود را حفظ کنیم مشارکت بالا در انتخابات رقم خواهد خورد و موجب صلابت بیشتر کشور و مسئولان نظام خواهد شد.

وی به اتفاقات اوایل انقلاب و ترور شخصیت‌ها از سوی منافقان کوردل اشاره کرد و افزود: این اتفاقات نه تنها به انقلاب اسلامی ضربه نزد بلکه لطف خفیه برای انقلاب بود و چهره واقعی جلادان و قاتلان را برملا کرد.

نظری ادامه داد: همین افراد که دستشان به خون هزاران ایرانی بی‌گناه آلوده است دیگران را جلاد و قاتل معرفی می‌کنند و جنایات خود در سال‌های اول انقلاب را فراموش کرده‌اند.

این استاد حوزه و دانشگاه، همچنین به ویژگی‌های شخصیتی شهید آیت‌الله آل‌هاشم، امام جمعه فقید تبریز اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار در شرایط آرمانی مدیریت نکرد، غمنامه‌ای طولانی داشت و برای آنکه دستورات رهبر معظم انقلاب را در جامعه جاری کند شبانه‌روز تلاش کرد.

وی افزود: در حکم رهبر معظم انقلاب به شهید آل‌هاشم، ۶ دستور مورد تأکید قرار گرفته بود که سلوک صمیمانه با مردم و ارتباط با روحانیت از جمله آنها بود و شهید آل‌هاشم برای تحقق و پیاده‌کردن این دستورات، حتی به سراغ افرادی که میانه خوبی با نظام و انقلاب نداشتند رفت و در خانه آنها را زد.

نظری با بیان اینکه شهید آیت‌الله آل‌هاشم با سلوک رفتاری خود، بسیاری را جذب و پای افراد زیادی را در نماز جمعه تبریز باز کرد، گفت: ایشان با حضور در بین مردم و فضای مجازی، مشکلات گره خورده بسیاری را باز کرد.

استاد حوزه و دانشگاه، ارتباط شهید آیت‌الله آل‌هاشم با روحانیت را نیز بسیار مفید و اثرگذار اعلام کرد و گفت: ای کاش حوزه‌های علمیه، برای هر استان و شهری، چنین امام جمعه‌هایی پرورش دهند.

انتهای پیام
captcha