کد خبر: 4221441
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۷
امام جمعه موقت تبریز:

نامزدهای ریاست جمهوری به سخنانشان دقت کنند

حجت‌الاسلام مطهری اصل گفت: نامزدهای ریاست جمهوری به حرف‌هایشان دقت کنند، زیرا برخی حرف‌ها تبعات منطقه‌ای و ملی و بین‌المللی دارد و برخی حرف‌ها موجب تهیج دشمن می‌شود.

حجت الاسلام مطهری اصل، امام جمعه موقت تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مطهری‌اصل، امام جمعه موقت تبریز، امروز، 25 خردادماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، گفت: نامزدهای ریاست جمهوری به حرف‌هایشان دقت کنند، زیرا برخی حرف‌ها تبعات منطقه‌ای و ملی و بین‌المللی دارد و برخی حرف‌ها موجب تهیج دشمن می‌شود.

وی اظهار کرد: سه گروه در موضوع انتخابات وظیفه دارند؛ گروه اول نامزد‌ها هستند باید در تبلیغ دقت کرده و اخلاق اسلامی را رعایت کنند و با تهمت و افترا پیش نروند، زیرا مردم ۴۵ سال است که همه را خوب می‌شناسند. 

مطهری اصل ادامه داد: دسته دوم مبلغان این نامزد‌ها هستند که آنها هم باید دقت کنند؛ یعنی هر کسی که دوست دارید را به راحتی تبلیغ کنید ولی با تخریب رقبای خود جلو نروید و کاری به کار آنها نداشته باشید. سومین دسته نیز خود مردم هستند که باید به میدان بیایند؛ برخی می‌گویند چه فرقی دارد ما چه کسی را انتخاب کنیم؟ همه نامزد‌ها عین هم‌اند؛ در حالیکه اصلا اینگونه نیست و به تجربه، رئیس‌جمهور با رئیس‌جمهور فرق دارد.

خطیب جمعه تبریز، با بیان اینکه افزایش ارتقای وحدت ملی، ترس دشمن، ایجاد امت واحده و دلسردی دشمن از این اتحاد از مزایای موثر شرکت در انتخابات است، افزود: کسی که پای صندوق‌های رای می‌رود، در حقیقت دشمن را دارد مایوس می‌کند تا دیگر برای ما نقشه نکشند.

وی اظهار کرد: باید خودمان و هرکسی که از ما حرف‌شنوی دارد را به انتخابات و شرکت حداکثری دعوت کنیم تا دشمن مایوس شود.

مطهری اصل، در ادامه به موضوع فلسطین اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی در حال کشیدن نفس‌های آخرش است؛ از این‌رو برای اینکه نشان دهد نه هنوز نفس‌های آخر نیست و قوی است، به جنوب لبنان حمله می‌کند؛ درحالی‌که از حزب‌الله لبنان چنان ضربه‌ای خورده است که دیگر نمی‌تواند در مقابل او کاری از پیش ببرد.

امام جمعه موقت تبریز، توضیح داد: حزب‌الله لبنان در این چند روزه مواضع جدیدی را از رژیم صهیونیستی را موشک باران کرد و نشان داد که هنوز اول کار است و موشک‌های اصلی را به میدان نیاوردیم؛ وگرنه کل مواضع رژیم غاصب صهیونیستی با خاک یکسان می‌شود.

وی در ادامه خطبه‌ها در اعلام مناسبت‌های هفته به شهادت امام محمدباقر (ع) اشاره کرد و گفت: امام محمدباقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) احیا کننده مکتب تشییع هستند و در حال حاضر اکثر منابع شیعی قال الباقر و قال الصادق(علیهماالسلام)است.

مطهری اصل، افزود: عید قربان را پیش رو داریم؛ این عید یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است و همیشه از عید قربان تا عید غدیر هفته امامت و ولایت است. خطیب نماز جمعه این هفته تبریز یادآور شد: امسال ما عزادار شهدای خدمت هستیم ولی یادمان نرود که این عزیزان چقدر به امر تجلی امامت و ولایت اهمیت می‌دادند.

امام جمعه موقت تبریز گفت: شهید آیت‌الله آل‌هاشم، امام جمعه شهید تبریز چندین سال برای احیای اعیاد غدیر تلاش کرد و مدام تاکید داشت تا عزاداری محرم از بعد مباهله شروع شود. باید موضوع غدیر در همه جای جهان تبیین شود، زیرا این موضوع تنها بحث ولایت و امامت نیست بلکه این ولایت حتی بر اسما و ارض گسترانیده شده است و باید همه از این گوهر آشنا شود.

انتهای پیام
captcha