کد خبر: 4225325
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۷

مشارکت ۶۲.۲۲ درصدی مردم آذربایجان شرقی در انتخابات ریاست جمهوری

سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: ۶۲.۲۲ درصد از واجدان شرایط رای در این استان در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

 انتخابات ریاست جمهوری، تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، تراب محمدی، سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی، روز گذشته 16 تیرماه، در گفت‌‌وگو با خبرنگاران، گفت: ۶۲.۲۲ درصد از واجدان شرایط رای در این استان در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

وی افزود: براساس نتایج شمارش آرای دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی، یک میلیون و ۹۷۹ هزار و ۱۳۷ نفر از مردم استان در این انتخابات شرکت کردند.

محمدی، با بیان اینکه این دوره از انتخابات در سه هزار و ۱۶۶ شعبه اخذ رای استان برگزار شد، اظهار کرد: براساس نتیجه شمارش آرا، از مجموع یک میلیون و ۹۶۳ هزار و ۷۵۲ رای صحیح، «مسعود پزشکیان» یک میلیون و ۶۷۲ هزار و ۱۹۳ رای و «سعید جلیلی» ۲۹۱ هزار و ۵۵۹ رای کسب کردند.

سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی، با قدردانی از حضور گسترده و پرشور مردم آذربایجان‌شرقی در این انتخابات و تبریک انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس جمهور منتخب، ادامه داد: امید است مسیر رشد و پیشرفت ملت ایران در دولت جدید با قدرت و سرعت بیشتری ادامه یابد.

انتهای پیام
captcha