کد خبر: 3985728
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه میزان واکسیناسیون کرونا در آذربایجان‌شرقی از متوسط کشوری بیشتر است، گفت: میانگین واکسیناسیون کرونا در کشور حدود 10 درصد است در حالیکه بیش از 13 درصد جمعیت استان تاکنون واکسینه شده‌اند.

13 درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی بر ضد کرونا واکسینه شدندعباسعلی درستی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اینکه میزان واکسیناسیون کرونا در آذربایجان‌شرقی از متوسط کشوری بیشتر است، گفت: میانگین واکسیناسیون کرونا در کشور حدود 10 درصد است در حالیکه بیش از 13 درصد جمعیت استان تاکنون واکسینه شده‌اند.

وی افزود: تاکنون حدود 473 هزار دوز واکسن کرونا در آذربایجان‌شرقی تزریق شده که 120 هزار دوز از این تعداد در نوبت دوم انجام شده است.

درستی با بیان اینکه 80 درصد جمعیت بالای 60 سال استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند افزود: در برخی مناطق استان واکسیناسیون افراد بالای 60 سال پایان یافته و واکسیناسیون زیر 60 سال نیز شروع شده است.

رئیس مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی همچنین با اشاره به روند رو به افزایش مبتلایان کرونا در استان گفت: در رنگ بندی جدید کرونایی، تعداد شهرستان‌های قرمز استان به چهار شهرستان رسید.

وی ادامه داد: هم اکنون چهار شهرستان میانه، سراب، عجب‌شیر و آذرشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

درستی، خاطرنشان کرد: درحال حاضر حدود 750 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی بستری هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: