کد خبر: 4005226
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۳
مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از واکسیناسیون ۷۷ درصدی جمعیت بالای ۱۸ سال آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: تاکنون ۶۳ درصد دانش‌آموزان دز اول واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند.

۷۷ درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی واکسینه شدندسیمین خیاط‌زاده، مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، از کاهش ۵۰ درصدی بستری‌های کرونایی استان نسبت به اوج موج پنجم بیماری خبر داد و گفت: روزانه به طور میانگین از ۳ هزار تست کرونایی که در استان انجام می‌گیرد ۲۷ درصد مورد مثبت گزارش می‌شود.

وی افزود: اکنون کاهش تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا، چندان محسوس نبوده و میانگین روزانه از ۲۳ نفر به ۱۹ نفر رسیده است، اما از هفته آتی احتمالاً شاهد کاهش چشمگیر آمار در این خصوص خواهیم بود.

خیاط‌زاده بیان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس از اواسط آبان‌ماه و شرط تزریق دو دُز واکسن برای حضوری شدن کلاس‌های درس، از دانش‌آموزان و والدین‌ آن‌ها خواهشمندیم در اسرع وقت به مراکز واکسیناسیون منطقه خود مراجعه کنند.

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از واکسیناسیون ۷۷ درصدی جمعیت بالای ۱۸ سال استان خبر داد و افزود: تاکنون ۶۳.۵ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله استان نیز تاکنون دُز اول واکسن کرونای خود را دریافت کردند.

وی بر ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: مهم‌ترین راه پیشگیری و کنترل ویروس کرونا رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک و پرهیز از هرگونه عادی انگاری شرایط است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: