کد خبر: 4008502
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌‌شرقی بیان کرد:
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌‌شرقی گفت: آشنایی دانش‌آموزان با آرمان‌های دفاع مقدس و تربیت نسل انقلابی و کارآمد هدف اصلی این سازمان است.

تربیت نسل انقلابی؛ هدف اصلی بسیج دانش‌آموزیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سرهنگ وحید فرشباف، رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان، امروز، پنجم آبان‌ماه، در جمع خبرنگاران گفت: ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز در کشور وجود دارد که از این تعداد یک‌هزار و ۸۵۰ شهید از آذربایجان شرقی تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

وی ادامه داد: این سازمان به‌عنوان فراگیرترین سازمان، هدفش کمک به دستگاه تعلیم و تربیت برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین، اجرایی کردن گام دوم انقلاب و تبیین گام دوم برای دانش آموزان است.

فرشباف برنامه بسیج دانش آموزی را شناسایی نخبگان اعلام کرد و گفت: به این نخبگان آموزش و گواهی لازم داده شده و به مدارس معرفی می‌شوند تا به معاون پرورشی کمک کنند.  برنامه ما این است که در سال جاری ۵۰ مدرسه دیگر را به تعداد مدارسی که نخبگان فرهنگی بسیج داریم، اضافه کنیم.

وی با اشاره به دیگر طرح‌های بسیج دانش آموزی اظهارکرد: طرح یاوران ولایت از جمله برنامه‌های مهم این سازمان است، زیرا کادرسازی جز اولویت‌های بسیج دانش آموزی است و در این کادرسازی، دانش آموزان دوم متوسطه را بعد از آموزش به عنوان فرمانده واحد پیشگام معرفی می‌کنیم و دوره‌های طرح ولایت برای آن‌ها برگزار می‌کنیم تا مدیریت‌های آینده را قبول کنند و در این جنبه بازخورد بسیار خوبی داشته‌ایم.

وی در مورد به کارگیری مربیان متخصص درس آمادگی دفاعی گفت: ما دوره‌هایی برگزار کردیم و به توانمندسازی دبیران و مربیان آمادگی دفاعی پرداختیم و کسانی که گواهینامه مربیگری کسب نکرده‌اند، حق تدریس ندارند.

فرشباف اضافه کرد: بسیج دانش آموزی و اردو‌های طرح هجرت از دیگر موضوعات اولویت دار این سازمان است، ما ۹۵۰ گروه جهادی دانش آموزی ثبت شده داریم که هرکدام متشکل از ۲۰ دانش آموز است که در بحث مرمت، بازسازی و بهسازی مدارس مشارکت دارند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌‌شرقی ادامه داد: در زمان کرونا این دانش آموزان ۲۳ میلیارد ریال در قالب لوازم تحریر، کیف، کفش، تبلت، موبایل، بسته معیشتی به ۱۷ هزار خانوار کمک کردند.

وی در مورد کسب مدال توسط دانش آموزان بسیجی هم گفت: با برگزاری لیگ پایا، دانش آموزان بسیجی استان با کسب ۱۰ مدال سرآمد هستند که هفته بعد مدال این دانش آموزان اهدا می‌شود.

فرشباف با اشاره به جامعه هدف بسیج دانش آموزی اظهار کرد: از کلاس سوم تا دیپلم جامعه هدف بسیج دانش آموزی است و ۷۰ درصد دانش آموزان استان عضو بسیج به صورت عادی و فعال هستند. تمامی رده‌های ما در ۴۹ حوزه در بسیج دانش آموزی با ۲ هزار و ۸۲۲ واحد مقاومت در مدارس استان، با شعار ایمان، قلم و شجاعت در خدمت مردم و اجرای منویات مقام معظم رهبری هستند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌‌شرقی گفت: آشنایی دانش‌آموزان با آرمان‌های دفاع مقدس و تربیت نسل انقلابی و کارآمد هدف اصلی این سازمان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: