کد خبر: 4016313
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی:
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تملک ابنیه‌های تاریخی از سوی شهرداری و مرمت آن توسط میراث فرهنگی انجام می‌شود، گفت: درصدد حفظ خانه منتسب به باقرخان (سالار ملی) برای آیندگان و حل مشکلات مالکان آن با همکاری شهرداری تبریز هستیم.

خانه منتسب به سالار ملی، باقر خان، تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، احمد حمزه‌زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی روز پنج‌شنبه، چهارم آذرماه، در بازدید از خانه تاریخی منتسب به باقرخان ملقب به سالار ملی در تبریز، با بیان اینکه تملک ابنیه‌های تاریخی از سوی شهرداری و مرمت آن توسط میراث فرهنگی انجام می‌شود، گفت: درصدد حفظ خانه منتسب به باقرخان (سالار ملی) برای آیندگان و حل مشکلات مالکان آن با همکاری شهرداری تبریز هستیم.

وی افزود: موضوع خانه تاریخی منتسب به باقرخان سالیان سال است که مطرح بوده و جلساتی با مالکان متعدد آن برگزار شده است. خانه تاریخی منتسب به باقرخان با نام خانه مرحوم طوبی ثبت ملی شده است که این تغییر نام در جاری بودن قوانین میراث فرهنگی نسبت به آن تأثیری ندارد و ما ملزم به رعایت قوانین هستیم.

حمزه‌زاده، با اشاره به اهمیت حفاظت از این منطقه تاریخی گفت: این منطقه تاریخی در نهضت مشروطه و در دوره‌های مختلف تاثیر ویژه‌ای داشته است و ما نیازمند حفظ این اثر هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: در جلسه مشترک میراث فرهنگی و شهرداری تبریز مسایل مربوط به تملک و مرمت این بنای تاریخی تصمیم‌گیری و پس از تملک آن اقدامات لازم برای مرمت این اثر تاریخی انجام می شود و سپس برای راه‌اندازی کاربری فرهنگی در اختیار شهرداری قرار می گیرد.

خانه تاریخی منتسب به باقرخان سالارملی در کوچه «سالار دربندی» تبریز در محله تاریخی «خیاوان» واقع شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: