کد خبر: 4056748
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۱
شهردار تبریز بیان کرد:

شهردار تبریز خانه‌های تاریخی این شهر را ظرفیت بالقوه حوزه گردشگری توصیف کرد و گفت: جهان‌شهر تبریز به عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی شناخته می‌شود و این مزیت مدیریت شهری را ملزم کرده به ظرفیت‌های گردشگری از جمله خانه‌های تاریخی توجه بیش‌تری شود.

خانه‌های تاریخی، گردشگری، تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، یعقوب هوشیار، شهردار تبریز، روز جمعه، 23 اردیبهشت‌ماه، در بازدید از عملیات مرمت خانه تاریخی نیکدل خانه‌های تاریخی این شهر را ظرفیت بالقوه حوزه گردشگری توصیف کرد و گفت: جهان‌شهر تبریز به عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی شناخته می‌شود و این مزیت مدیریت شهری را ملزم کرده به ظرفیت‌های گردشگری از جمله خانه‌های تاریخی توجه بیش‌تری شود.

وی ادامه داد: مرمت و احیا خانه‌های تاریخی جزو سیاست‌های مدیریت شهری جدید تبریز است.

هوشیار یادآور شد: در کنار اینکه تبریز را به کارگاه عمرانی تبدیل کرده‌ایم، توجه ویژه‌ای به حوزه فرهنگ و تاریخ داریم و ملزم به حفظ تمامی آثار تاریخی و فرهنگی هستیم‌.

شهردار تبریز، با اشاره به بازدید خود از خانه تاریخی نیکدل، تشریح کرد: عملیات مرمت این خانه به خوبی پیش رفته و امیدواریم در فصل تابستان که فصل گردشگری تبریز است، شاهد استقبال و حضور بیش از پیش مسافران باشیم.

خانه نیکدل مربوط به دوره قاجار در خیابان مقصودیه تبریز واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۴۷۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: