کد خبر: 4057002
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۶

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران در حل مشکلات اقتصادی بحثی را شروع کردند که صحیح است؛ در این راستا با فشارهایی مواجه شده‌ایم اما به‌گونه‌ای نیست که با قحطی روبرو شویم.

محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، عصر روز شنبه، ۲۴ اردیبهشتماه، در آیین تکریم و معارفه رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: نظام یکپارچه‌ای در فضای ارتباطی پس از پاندمی کرونا جهان را در خود فرو برد و بشر در این دو سال تجربه‌ تلخی را پشت سر گذاشت و بیماری کرونا آغاز و در دنیا شیوع پیدا کرد.

وی ادامه داد: بشر در شرایطی که پاندمی کرونا را پشت سر می‌گذارد، به یکباره جنگی در اروپا شکل گرفت؛ کشوری که ۳۰ درصد غلات و نهاده‌های کشاورزی دنیا را تأمین می‌کند یعنی بحران مواد غذایی ایجاد شد.

وی افزود: مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران در حل این مشکلات بحثی را شروع کردند که درست است، با فشارهایی مواجه شده‌ایم اما به‌گونه‌ای نیست که مانند جنگ جهانی اول، سیاست انگلیس سبب روبرو شدن نیمی از مردم ایران با قحطی شود.

طهرانچی بیان کرد: برخی از دشمنان در لباس دوست نما ظاهر می‌شوند آنها قسم خورده‌اند تا ریشه‌ مردم را خشک کنند؛ چندین سال با تحریم اقتصاد کشور را میخواستند فلج کنند، آنها دلسوز مردم ما نیستند و اساساً دشمنی و کینه بسیار جدی دارند، آنها داعش را آورده بودند تا تک‌تک مردمان را با روش‌های هالیوودی از بین ببرند اما با تدبیر رهبر معظم انقلاب و شهید سلیمانی موفق نشدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: ما میدانیم که شرایط زندگی و معیشت در کشور ما سخت شده است اما تحقیر را نمی‌پذیریم، اختلاف در جامعه برای هیئت علمی سخت است اما اطلاعات اشتباه را هم نمی‌پذیریم.

وی گفت: معلم در این کشور همواره صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته و اجازه نداده است، در مقابل شاگرد خود تحقیر شود اما هیچ وقت در مقابل شاگرد خود سر خم نکرد چراکه او معلم است و اگر بشکند، نسل فردا می‌شکند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی متذکر شد: وظیفه‌ بنده این است که به معیشت اساتید فکر کنم و آبروی هیئت علمی را حفظ کنم که حقوق آنها را در این مدت افزایش دادم تا در منابع و فضای مجازی به هیئت علمی جسارت نشود و آبروی او از بین نرود.

وی اضافه کرد: ما فرزندان فرهنگ هستیم اما ما خادم مردم هم هستیم، اگر در مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای گفتند دانشگاه حق ندارد در فرزندان بنیاد شهید هیچ اشکالی وارد کند، جای دارد بندی نیز برای تأمین سالانه ۱۰ درصد حقوق دانشگاه نیز دولت قدمی بردارد.

وی همچنین بیان کرد: رسالت ما، رسالت انبیا است چراکه رسالت انبیا آموزش است اما هدایت از مسیر آموزش، فرهنگ عمومی و روابط فرهنگی اجتماعی را تغییر می‌دهد.

طهرانچی ادامه داد: وظیفه‌ ما در دانشگاه، انفاق از دانش ناب است، دانش‌هایی را که موجب انحراف جامعه شود، به دانشجو آموزش نمی‌دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: در دوران شیوع ویروس کرونا تنها نهادی که رشد 2 برابری در بودجه داشت، دانشگاه آزاد بود که هنوز هم برای عده‌ای قانع کننده نیست اما می‌دانیم از کجا به کجا رسیده‌ایم.

وی همچنین بیان کرد: ما نباید دانش دانشجویان را افزایش دهیم باید در گرایش و تعلیم و تربیت آنها هم بکوشیم و جوان مولد تربیت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه ما دانشجو را در محیط رفاقتی تنها گذاشته‌ایم با آیین نامه استاد را به محیط سازمان سوق داده‌ایم، یادآور شد: معلم پلی است که از روی آن رد می‌شوند اما نمی‌توان بر روی کار معلم قیمت گذاشت و باید کاری کرد که معیشت معلم هموار باشد.

در پایان این مراسم از خدمات عزیز جوانپور، تقدیر و آرش رنجبران به‌عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد استان معرفی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: