کد خبر: 4088704
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۴
سیدشهاب‌الدین حسینی مطرح کرد:

وقف نشانه تکریم و استمرار ثمره عمر انسان است

مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه وقف نشانه تکریم و استمرار ثمره عمر انسان است، گفت: نخستین واقف جهان اسلام پیامبر(ص) است که خود این سنت حسنه را پرورش داده و به موضوع وقف اهمیت داده است.

حجت الاسلام حسینی، مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدشهاب‌الدین حسینی، مدیرکل اوقاف استان، پنجشنبه، هفتم مهرماه، در آیین افتتاح نمایشگاه هفته وقف در آستان مقدس سیدحمزه(ع) تبریز، با بیان اینکه وقف نشانه تکریم و استمرار ثمره عمر انسان است، اظهار کرد: نخستین واقف جهان اسلام پیامبر(ص) است که خود این سنت حسنه را پرورش داده و به موضوع وقف اهمیت داده است.

وی با بیان اینکه پس از ایشان، موقوفاتی که امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) وقف کرده و الان هم بعضی از آن‌ها باقی مانده‌اند، گفت: در حال حاضر سر سفره کسانی هستیم که با وقف اموال، نام و یادشان را ماندگار کرده‌اند.

حسینی گفت: موقوفاتی عظیم که در آذربایجان قدمت بالایی دارند شامل موقوفات خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی، قائم مقام فراهانی و خانم خیرالنساء هستند که قدمت ۲۰۰ ساله دارند و هرساله به این موقوفات به صورت‌های مختلف به نیکی عمل می‌شود.

مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی ادامه داد: بیش از ۸۰۰ نوع نیت وقفی وجود دارد و در مورد حقوق بشر و حتی حقوق حیوانات نیت‌های مختلفی لحاظ شده که جواب‌گوی معضلات فرهنگی و اجتماعی امروز است.

وی با بیان اینکه با وقف، انسان اموال خود را در بانک الهی برای ابد ذخیره‌سازی می‌کند، گفت: اقداماتی که در سال‌های گذشته از سوی اوقاف آذربایجان‌شرقی انجام گرفته موجب شد تا این اداره‌کل جزو دستگاه‌های شاخص استان باشد و نسبت به سال‌های گذشته با افزایش ۲۵۰ امتیاز جزو دستگاه‌های برتر در رسته آموزشی فرهنگی انتخاب شود.

حسینی افزود: به بیان مقتدای انقلاب اسلامی باید امامزادگان به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند که نیازمند کارهای شاخص فرهنگی است و مراکز فرهنگی افق در امامزادگان تأسیس یافته‌اند.

مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقی، با اشاره به بخش عمرانی امامزادگان گفت: در بیش از ۲۵ امام‌زاده استان، عملیات عمرانی و ساخت و ساز انجام می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha